سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

دبیرخانه نظام پیشنهادها در وزارت نفت فعال می‌شود

مدیرکل بهره‌وری و توسعه کارآفرینی وزارت نفت اجرای مدیریت مشارکتی را فرایندی برای اخذ همکاری و مشارکت داوطلبانه کارکنان در تصمیم‌گیری های سازمانی دانست و از ایجاد دبیرخانه نظام پیشنهادها در ستاد وزارت نفت در آینده نزدیک خبر داد.

مهندس نازیلا عاکفیان در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، با اشاره به اینکه به‌منظور حمایت معنوی از اجرای این طرح و ارتقاء انگیزه در بهبود عملکرد، ایجاد دبیرخانه نظام پیشنهادها در دستور کار ستاد وزارت نفت قرار گرفته است، گفت: امیدواریم به زودی دبیرخانه مذکور فعال شود.

وی اجرای مدیریت مشارکتی را فرایندی برای  اخذ همکاری و مشارکت داوطلبانه کارکنان در تصمیم‌گیری های سازمانی  دانست و خاطر نشان کرد: هدف از اجرای مدیریت مشارکتی بهره‌گیری از اندیشه ها، نظرات و ابتکارهای مدیران و کارشناسان در حل مشکلات و مسائل سازمان است.

مدیرکل بهره‌وری و توسعه کارآفرینی وزارت نفت افزود: به این منظور مکانیزم های متفاوتی برای عملی‌کردن مدیریت مشارکتی وجود دارد که هم‌اکنون عمده ترین تکنیک و ابزار مورد استفاده استقرار نظام پیشنهادها در سازمان است.

به گفته وی تاکنون امورهای بهره وری و هماهنگی تحول اداری در مدیریت منابع انسانی چهار شرکت اصلی صنعت نفت به تناسب رسالت و موقعیت سازمان خود، نسبت به استقرار سیستم پیشنهادها در ستاد و شرکت های تابعه اقدام  کرده‌اند.

مهندس عاکفیان با تاکید بر این که در هر یک از شرکت ها به تناسب میزان تعهد مدیریت ارشد خود،  موفق به دستیابی اهداف والاتر و اخذ جایگاه بالاتری  شده‌اند، تصریح کرد: تدوین آیین نامه،  ایجاد ساز و کارهای لازم از جمله تجهیز دبیرخانه به سیستم مکانیزه مناسب، تشکیل شورای همیاری زیر نظر شورای تحول اداری شرکت، تشکیل کمیته های کارشناسی، کمیته های تخصصی، تیم های اجرایی و بهبود و همچنین برگزاری جشنواره سالیانه آثار برتر سیستم پیشنهادها در شرکت ملی گاز به عنوان الگوی موفق استقرار جامع این سیستم در حوزه مربوطه از جمله مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته است.

وی همچنین با اشاره به این که در حال حاضر دبیرخانه نظام پیشنهادها در ستاد وزارت نفت فعال  نیست، اظهار داشت: با دریافت گزارشات وضعیت چهار شرکت اصلی و اخذ نقطه نظرات و پیشنهادهای متولیان امر در این شرکت ها، برنامه‌ریزی جهت هماهنگی،  ایجاد وحدت رویه و یکپارچگی در عملکرد چهار شرکت در حوزه نظام پیشنهادها و ایجاد ساز و کارهای لازم برای حمایت معنوی و ارتقاء انگیزه در بهبود عملکرد ایشان در دستور کار ستاد وزارت نفت قرار گرفته است که امیدواریم به زودی دبیرخانه مذکور فعال شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۳۰۳۸۷ بازدید