سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

هر هفته یک قرارداد توسعه میدان های نفتی و گازی امضا می کنیم

مهندس رستم قاسمی از امضای هر هفته یک قرارداد برای توسعه میدان های هیدروکربوری کشور خبر داد و افزود: اولویت وزارت نفت امضای قرارداد توسعه میدان های مشترک و در مرحله بعدی میدان هایی که ارزش افزوده زیادی برای کشور دارند.

به گزارش خبرنگار شانا، وزیر نفت امروز (سه شنبه ۶ دی) در مراسم امضای قرارداد طرح توسعه میدان گازی لاوان گفت: این مسئله به این معنا نیست که از توسعه میدان های غیرمشترک که در توسعه کشور نقش مهمی دارند غافل شویم ضمن آنکه در هفته های آینده قراردادی های توسعه ای دیگری امضا خواهد شد.

تشکیل هاب سوم پتروشیمی در لاوان

قاسمی گفت: با امضای قرارداد توسعه این میدان گازی میان شرکت فلات قاره و شرکت انرژی سپهر (متعلق به بانک صادرات) عملا راه اندازی هاب سوم پتروشیمی ایران در منطقه لاوان کلید خورد و با توجه به ویژگی های خاص این جزیره و میدان گازی لاوان، با احداث مجتمع های پتروشیمی در این منطقه، هاب سوم پتروشیمی کشور در این مکان ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: توسعه این میدان گازی نقش مهمی در توسعه صنعت پتروشیمی کشور دارد.

قاسمی تصریح کرد: سقف تولید گاز این میدان روزانه ۷۵۰ میلیون فوت مکعب گاز و ۱۱ هزار بشکه در روز میعانات گازی است و طبق برنامه در مدت زمان ۵۴ ماه توسعه خواهد یافت.

نفت مناسب ترین مکان برای سرمایه گذاری

وزیر نفت با تاکید بر توسعه همکاری های بخش خصوصی در صنعت نفت گفت: شرایط قراردادهای بیع متقابل برای سرمایه گذاران شرایط خوبی دارد و صنعت نفت به موسسات مالی و اعتباری، بخش خصوصی که آمادگی سرمایه گذاری در صنعت نفت دارند تضمین می دهد و سود خوبی برای آنها پیش بینی می کند.

مهندس قاسمی تاکید کرد: امروزه مناسب ترین مکان برای سرمایه گذاری صنعت نفت است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۴۹۳۳۶ بازدید