سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

رشد حدود ۲ برابری گازرسانی به شهرها و روستاهای استان ایلام

شمار شهرها و روستاهای بهره مند از گاز استان ایلام با گازرسانی به ۷۰ شهر و روستای این استان به ۱۳۲ مورد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان این که رشد چشمگیر فعالیت های گازرسانی این استان به دولت های نهم و دهم مربوط می شود، به خبرنگار شانا گفت: با وجود سابقه کوتاه فعالیتی شرکت گاز استان ایلام، گازرسانی به نقاط مختلف آن به ویژه در دولت کنونی و دوره قبل از آن چشمگیر بوده است؛ به گونه ای که هفت شهر و ۵۵ روستای این استان زیرپوشش این حامل انرژی قرار گرفته اند.

روح اله نوریان گفت: گازرسانی به ۱۰ شهر و ۶۰ روستای دیگر استان ایلام، از دیگر فعالیت هایی برشمرد که عملیات آنها در دست اجراست.

به گفته نوریان مهران، صالح آباد، ارکواز، ‌دلگشا، ‌مهر،‌دهلران،‌ همچنین موسیان، ‌آبدانان، ‌بدره و لومار شهرهایی هستند که عملیات اجرایی گازرسانی به آنها آغاز شده است.

وی با بیان این که هم اکنون ساکنان شهرهای ایلام، ‌ایوان،‌ چوار، ‌سرابله،‌ دره شهر،‌ همچنین آسمان آباد و زرنه از گاز طبیعی بهره مند شده اند،‌ اظهار کرد: مهران، ‌دهلران، ملکشاهی و آبدانان، دیگر شهرهایی هستند که تا سال آینده از این حامل انرژی بهره مند خواهند شد.

نوریان شمار مشترکان بهره مند از گاز در استان ایلام را ۶۱ هزار و ۴۰۹ مورد اعلام و تصریح کرد: ۶۰ هزار ۳۱۲ مورد از این تعداد را بخش خانگی، ‌۱۰۱۹ مورد را بخش عمومی و ۷۸ مورد نیز را بخش صنعتی شامل می شود.

وی تصریح کرد: عمده فعالیت های مانند گازرسانی ۲۱ واحد صنعتی و اجرای یک هزار و ۳۵ کیلومتر شبکه توزیع شهری، از جمله کارخانه سیمان و شهرک های صنعتی ایلام و ایوان، ‌در چند سال اخیر ‌انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام اجرای مصوبات سفرهای استان هیئت دولت به این استان را بخش دیگری از فعالیت ها برشمرد و گفت: تاکنون سه دوره سفر استانی به استان ایلام انجام و مصوباتی برای استان ایلام تکلیف شده است.

به گفته وی، مطالعه گازرسانی به شهرهای دهلران، ‌آبدانان و خط انتقال دره شهر،‌ گازرسانی به روستای مورت و آبزا، ‌همچنین گازرسانی به مناطق شهری و روستایی ملکشاهی، ‌مجموعه مصوبات تکلیف شده ای هستند که با روند خوبی در دست پیگیری و اجراست.

نوریان گازرسانی به روستاهای ایلام در محدوده پنج تا ده کیلومتری خطوط انتقال را بخش دیگری از مصوبات(دور سوم) خواند و گفت: تاکنون ۱۶روستای این شهر در فاصله مصوب از گازطبیعی بهره مند شده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام درباره وضعیت مصرف گاز مشترکان این استان پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نیز گفت: با توجه به تغییر گازبها و افزایش شیب قیمتی آن، در اوایل اجرای قانون هدفمندی به دلیل آماده نبودن بستر و شرایط لازم، ‌مشکلاتی وجود داشت که با تلاش مجموعه و همکاری مردم،‌ روند عادی و منطقی به خود گرفت.

وی گفت: با توجه به اجرای این قانون، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی گسترده و ادامه دار، مصرف گاز بخش خانگی،‌ در مقایسه با پیش از اجرای قانون هدفمندی، ‌روندی منطقی تر به خود گرفته است.

نوریان با بیان این که قبوض گاز مشترکان خانگی،‌ یک ماهه صادر می شود، تصریح کرد: این مهم به دلیل اثر روانی قانون هدفمندی یارانه ها و توجه بیش از پیش مشترک به مدیریت مصرف انرژی، در شیوه و رفتار مصرف تاثیر بسزایی داشته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۸۳۳۸ بازدید