سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

۳۶ دکل جدید به ناوگان حفاری کشور افزوده می شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از افزایش تعداد دکل های حفاری دریایی و خشکی کشور به ۱۳۴ دستگاه تا پایان سال ۱۳۹۲ خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس احمد قلعه بانی بعدازظهر چهارشنبه (۳۰ آذر) در آیین بزرگداشت سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری ایران در اهواز با اشاره به این که هم اکنون ۹۸ دستگاه حفاری در مناطق خشکی و دریایی کشور در حال حفاری چاه های نفت و گاز  است، افزود: تامین ۳۶ دستگاه دیگر توسط بخش های دولتی و خصوصی در دست اقدام است.

وی توانمندی های شرکت ملی حفاری ایران در بخش های عملیات حفاری و خدمات فنی و تخصصی این صنعت راهبردی را قابل تقدیر دانست و اظهار کرد: انتظار می رود با توجه به اهتمام شرکت ملی نفت ایران به حفاری در دریا، شرکت ملی حفاری ایران نسبت به حضور فعال تر در عرصه حفاری چاه های دریایی که تخصص بالایی را می طلبد، مبادرت ورزد.

قلعه بانی در همین ارتباط استفاده از فناوری های جدید و شتاب بخشی در اجرای پروژه های حفاری را با هدف دستیابی به موقع به برنامه های مورد نظر و کاهش هزینه ها مورد تاکید قرار داد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال جهاد اقتصادی گفت: اقتصاد یکی از پایه های اداره کشور است و نفت مهمترین بخش اقتصاد ما است و باید برای تحقق برنامه های این صنعت بیش از پیش تلاش و کوشش شود.

افزایش تولید نفت و گاز در کشور

وی به برنامه های شرکت ملی نفت ایران در زمینه حفظ، نگهداشت و افزایش تولید نفت اشاره کرد و افزود: در سال ۱۳۸۹ در بخش نفت نسبت به سال قبل از آن افزایش تولید داشتیم و تلاش بر این است تا در سال جاری نیز این روند تداوم داشته باشد.

قلعه بانی اضافه کرد: در بخش تولید گاز نیز با راه اندازی فازهای ۹ و ۱۰ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی و افزوده شدن ۵۰ میلیون متر مکعب در روز گاز به ظرفیت تولید گاز کشور در زمستان امسال شاهد رشد ۱۰ درصدی تولید هستیم و برای آینده نیز افزایش سالانه ۲۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور در دستور کار است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان این که در پایان برنامه پنجم توسعه میزان تولید نفت ایران به بیش از ۵ میلیون بشکه و تولید گاز یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون متر مکعب در روز باید برسد، خاطر نشان کرد: برای تحقق این برنامه باید ۱۵۶ میلیارد دلار در صنعت نفت سرمایه گذاری شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش از استاندار خوزستان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به جهت همکاری با شرکت ملی نفت ایران و شرکت های ملی مناطق نفت خیز جنوب و ملی حفاری ایران تشکر کرد.

قلعه بانی با بزرگداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس بویژه یک هزار و ۱۷ شهید صنعت نفت و شهید تندگویان و شهدای شرکت ملی حفاری ایران، سالروز تاسیس این شرکت به فرمان حضرت امام خمینی (ره) را به مجموعه کارکنان صنعت نفت تبریک گفت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۶۱,۰۹۲ بازدید