سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

شرایط عمومی پذیرش داوطلبان در آزمون نفت تشریح شد

معاون مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت در امور اداری گفت: در آزمون شرکت نفت که در تیرماه برگزار شد حدود چهار هزارنفر جذب صنعت نفت می‌شوند که ۲۵ درصد از این تعداد بر اساس مصوبه دولت، مربوط به سهمیه ایثارگران است.

محمد گذاری در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP) در تشریح شرایط عمومی پذیرش داوطلبان در آزمون نفت افزود: اختصاص ۲۵ درصد سهمیه به خانواده ایثارگران، فرزندان شهدا، فرزندان جانباز بالای ۵۰ درصد و فرزندان آزادگان بالای ۵ سال اسارت که بر اساس شرایط اولیه و قانون استخدام است که شرط معدل، سن ومرتبط بودن رشته با نیاز شرکت‌های زیر مجموعه، از جمله این قانون‌ها است.

وی با بیان اینکه پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون نفت در مصاحبه تخصصی پس از اتمام فرآیند پردازش از طریق سیستم مکانیزه، در روزهای آینده نهایی و اعلام می‌شود، تصریح کرد: در این زمینه همچنین نیاز است هماهنگی‌هایی با بنیاد شهید برای اعمال سهمیه ایثارگران انجام شود.

به گفته این مقام مسئول اعلام نتایج از طریق یکی از مواصل ارتباطی مختلف مانند، سایت آزمون شرکت نفت، شرکت‌های مربوطه که از داوطلبین مصاحبه به عمل آورده اند، تماس تلفنی، مراجعه حضوری، پست الکترونیک و ارسال پیامک خواهد بود.

وی با بیان اینکه محل مصاحبه داوطلبان به دلیل آشنایی بیشتر با منطقه در صورت طی کردن مراحل بعدی، محل کار آینده آنها خواهد بود، اظهار کرد: امکان انتقالی در آینده و براساس شرایط آن وجود دارد اما امکان انتقال خود شرایطی دارد.

گذاری در این باره توضیح داد: امکان کسب مجوزانتقالی در جابه‌ جایی داخلی در صنعت نفت وجود دارد اما امکان جابه‌جایی بلافاصله بعد از استخدام وجود ندارد زیرا برحسب نیاز به آن سمت و در آن منطقه داوطلب مربوطه جذب شده است همچنین جابجایی در کلان شهرها ممنوع است.

امتیازات در آزمون علمی لحاظ  شده است

 

معاون مدیر توسعه منابع انسانی در امور اداری با بیان اینکه همه امتیازها در آزمون علمی لحاظ شده است، افزود:  نمره نهایی داوطلب براساس اعمال ضرایب این موارد است و در مراحل بعدی مانند مصاحبه، طب صنعتی و گزینش امتیازات و اولویت‌ها اعمال نمی شود زیرا این مراحل بر اساس توانایی خود داوطلب است؛ در نهایت جمع دو مرحله آزمون علمی و مصاحبه تخصصی از طریق سیستم مکانیزه، پردازش و اعلام می شود.

 

وی افزود: اعلام نتایج همه شرکت‌های زیر مجموعه شرکت ملی نفت از جمله نفت و گاز پارس، تابع شرکت ملی نفت ایران است و از طریق این شرکت اطلاع رسانی‌می شود. در این خصوص از جمله دیگر ظرفیت‌های خالی، ۸۰۰ سمت در نظر گرفته شده، در نفت و گاز پارس است که از دو طریق نخبگان و آزمون‌های بعدی  پر خواهد شد .

 

گذاری تصریح کرد: بعد از طی کردن مراحل طب صنعتی و گزینش، مجوز شروع به کار داده می‌شود و تاقبل از تمام نشدن این دو مرحله هیچ شرکتی مجوز جذب و به کارگیری داوطلبان را ندارد. بر همین اساس داوطلبان پیمانی تا دو سال آموزش خواهند دید وسپس به صورت رسمی به استخدام وزارت نفت در می‌آیند.

 

وی با اشاره به این نکته که طب صنعتی و گزینش در محل سکونت  داوطلبان صورت می‌گیرد، گفت: مراکز طب صنعتی و گزینش در همه مناطق زیر مجموعه شرکت نفت وجود دارد؛ به عنوان نمونه کسی که ساکن تهران اما در جنوب قبول شده است، تحقیقات محلی در تهران صورت می گیرد.

 

این مقام مسئول در شرکت ملی نفت افزود: نخبگان به دلیل اینکه امتیازات خاصی دارند امکان شرکت در آزمون و بانک فارغ‌التحصیلان به صورت هم‌زمان را ندارند، درصورتی که داوطلب نخبه در آزمون شرکت کند قبول نمی شود. به این دلیل که ورود آنها با نیروهای عادی بر اساس مقررات متفاوت است و جذب آنها بر اساس نیاز و گرایشی است که صنعت نفت به آن احتیاج دارد از طریق ثبت نام در سایت مربوطه .

 

برگزاری آزمون تبدیل وضعیت نفت پس از نهایی‌شدن نتیجه آزمون نفت

 

گذاری در ادامه اظهار کرد: با توجه به سمت‌های خالی و نیاز شرکت نفت، پس از اینکه این آزمون استخدامی تمام شد، همه افرادی که به صورت پیمانکاری هستند، مشمول این تبدیل وضعیت قرار خواهند گرفت.

 

وی با بیان این که هرساله نیروهایی بازنشته و از صنعت نفت خارج می شوند، تصریح کرد: در آینده بعد از اینکه مراحل آزمون استخدامی اخیر تمام شد، قطعا مجوزهایی را براساس نیاز شرکت نفت طی مراحل اداری برای جذب نیروهای جدید اخذ می گردد که در آن صورت از طریق وزارت نفت اعلام خواهد شد.

 

معاون مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت در امور اداری با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی سمت‌های خالی شرکت‌های زیر مجموعه برای تبدیل وضعیته نیروهای پیمانکاری پس از کسب تکلیف از شرکت ملی نفت خواهد بود که در همان مجموعه به کار گرفته خواهد شد پس از آزمون، تشریح کرد: در آزمون تبدیل وضعیت فقط امکان شرکت نیروهایی که در مجموعه صنعت نفت هستند وجود دارد. شرکت نفت بر اساس چارت سازمانی نیرو می‌گیرد و همچنین امکان دادن رتبه‌های بالا به افراد تازه استخدام وجود ندارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۲۶۳۷۸ بازدید