سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

همکاری با سازنده های داخلی را افزایش دادیم تا تحریم ها را بی اثر کنیم

مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی و تجهیزات صنعتی از تعامل موثر و رو به گسترش باسازندگان داخلی خبر داد و گفت: تحریم های ضد ایرانی اعمال شده از سوی کشورهای غربی در تغییر نگاه متولیان صنعت نفت از خارج به داخل موثر بوده به گونه ای که سبب افزایش نبوغ و خلاقیت سازندگان داخلی شده است.

پرویز زکی؛ مدیرعامل شرکت خدمات مهندسی و تجهیزات صنعتی توربین جنوب در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه هزینه ساخت قطعات در داخل کشور کمتر از خرید خارجی با واسطه است افزود: تحریم های اعمالی در تغییر نگاه متولیان صنعت نفت از خارج به داخل موثر بوده به گونه ای که سبب افزایش نبوغ و خلاقیت سازندگان داخلی شده است.

زکی افزود:ماشین آلات برای تعمیر نیازمند قطعات و تجهیزات خاص هستند که با توجه به شرایط پیچیده تحریم بسیاری از قطعات به دست متولیان کالا نمی رسد از این رو برای تعمیر ماشین آلات نیازمند حمایت از سازندگان داخلی هستیم.

وی از تعامل و همکاری نزدیک شرکت خدمات مهندسی و تجهیزات صنعتی توربین جنوب با سازندگان داخلی و متولیان ساخت در مناطق نفتخیز جنوب خبر داد و افزود: در صورت نیاز واحد تعمیرات به قطعه ای خاص اطلاعات فنی مربوط به آن به سازندگان و پیمانکاران داخلی داده می شود تا بتوانند آن قطعه را فراهم کنند زیرا در صورت عدم آشنایی پیمانکاران با کم و کیف قطعه قادر به شناسایی آن نخواهند بود.

زکی با بیان اینکه شرکت توربین جنوب استفاده از قطعات داخلی را بر مشابه خارجی آن ترجیح می دهد افزود: اگر مشابه قطعات خارجی در داخل هم تهیه شود این شرکت تمام تلاش خود را می کند تا از قطعات ساخت داخل برای تعمیرات دستگاه ها و ماشین آلات خود استفاده کند.

وی افزود: هم اکنون استفاده از فناوری های و تکنولوژی های روز دنیا در ساخت قطعات مورد نیاز صنعت نفت در حال افزایش است به گونه ای که کیفیت قطعات در مرحله دوم ساخت به مراتب از مرحله اول بهتر و باکیفیت تر است.

مدیرعامل شرکت تجهیزات صنعتی توربین جنوب افزود: محفظه های احتراق ساخت سازندگان اصلی بدون پوشش محافظ در برابر حرارت است در حالی که هم اکنون به پشنهاد سازندگان داخلی و به منظور افزایش طول عمر این دستگاه پوشش خاصی برای این محفظه ها ساخته شده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۱۵۲۷۶ بازدید