سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

فرآورش گاز ترش فازهای ۶، ۷ و ۸ در بزرگترین پالایشگاه گاز کشور دائمی شد

مدیرعامل شرکت پالایش فجرجم از دریافت دائم روزانه پنج میلیون متر مکعب گاز ترش فازهای ۶، ۷ و ۸ پارس جنوبی این پالایشگاه خبر داد.

به گزارش شانا، رحیم اسلامی افزود: با تحویل کامل خط ۴۲ اینچ منشعب از خط پنجم سراسری گاز ترش فازهای ۶،۷ و ۸ پارس جنوبی، دریافت دائم گازهای این فازها به منظور فرآورش در پالایشگاه فجر جم و ارسال به مبادی مصرف، از ۳۰ آبان امسال آغاز شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجرجم، سال گذشته بیش از دو میلیارد متر مکعب گاز ترش فازهای یاد شده در این پالایشگاه فرآورش و به مبادی مصرف ارسال شد.

وی با بیان این که حوزه های دریافت گاز پالایشگاه فجر جم میدان های نار و کنگان است، حجم کنونی دریافت گاز از این حوزه ها را ۱۰۴ میلیون متر مکعب اعلام کرد.

وی حجم گاز فرآورش شده این پالایشگاه را در آبان امسال دو میلیارد و ۸۰۶ میلیون مترمکعب اعلام و تصریح کرد: هم اکنون نیز روزانه ۱۰۹میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه فجرجم فرآورش می شود.

اسلامی گفت: پالایشگاه فجرجم در دی ماه سال گذشته، رکورد فرآورش روزانه ۱۲۵میلیون متر مکعب گاز را در کارنامه خود ثبت کرده است و انتظار می رود امسال نیز به رکوردهای جدیدی در فرآورش گاز دست یابد.

به گزارش شانا، از زمان تولید گاز فازهای ۶،۷ و ۸ پارس جنوبی بخشی از آن برای مصارف داخلی در پالایشگاه فجر جم فرآورش می شد که هم اکنون با تحویل کامل خط لوله ۴۲ اینچ این فرآیند دائمی شده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۵۸۳۵۴ بازدید