سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

عرضه اوراق مشارکت پارس جنوبی تا آخر هفته ادامه دارد

عرضه نخستین مرحله از اوراق مشارکت ریالی میدان گازی پارس جنوبی به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان که از روز گذشته (شنبه ۵ آذر) آغاز شده است تا روز پنج شنبه (۱۰ آذر) در شعب منتخب بانک تجارت ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار شانا، سود این اوراق ۱۷ درصد در سال است که در دوره زمانی سه ماهه در شعب منتخب فروخته می شود و پرداخت سود آن از سوی شرکت ملی نفت ایران تضمین شده است.

این اوراق معاف از مالیات و قابل بازخرید در بانک تجارت و سازمان بورس و اوراق بهادار و با نرخ بازخرید مطابق با مدت ماندگاری اوراق با نرخ سود سپرده متناظر بانکی خواهد بود.

مدت اوراق مشارکت ریالی میدان گازی پارس جنوبی چهار ساله است و با مبالغ ۲ ، ۵، ۱۰ ، ۲۰، ۵۰ ، ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون ریالی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

همچنین با توجه به اهمیت توافق میان بانک تجارت و وزارت نفت برای فروش اوراق مشارکت طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، تمام شعب بانک تجارت در سراسر کشور پاسخگوی هموطنان درباره فروش اوراق یادشده خواهند بود.

به گزارش شانا، بر اساس اعلام شرکت ملی نفت ایران، امسال و سال آینده بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار پروژه در صنعت نفت از سوی هیئت مدیره این شرکت تصویب و برای اجرا به شرکت های زیرمجموعه ابلاغ شد و به دلیل محدودیت منابع مالی، سرمایه مورد نیاز برای این پروژه ها در قالب فاینانس، بیع متقابل و از طریق منابع داخلی تامین خواهد شد.

رستم قاسمی، وزیر نفت نیز درباره راهکارهای تامین منابع مالی صنعت نفت گفته بود: برای تامین منابع مالی، بخشی از ۴٫۵ درصد سهم شرکت ملی نفت ایران در بودجه سال ۹۰ تامین خواهد شد، همچنین فروش اوراق مشارکت و صکوک نیز از دیگر راهکارهای تامین منابع مالی است.

بر اساس برنامه ریزی، شرکت ملی نفت ایران مجوز انتشار ۹ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت در صنعت نفت را از مجلس شورای اسلامی دریافت کرده است؛ این اوراق در چند مرحله در کشور منتشر خواهد شد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۵۳۸۲ بازدید