سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

ایران در بیستمین کنگره جهانی نفت حضوری فعال خواهد داشت

ایران در کنگره جهانی نفت که بزرگ ترین نشست در زمینه صنعت نفت و گاز جهان است، حضوری فعال خواهد داشت.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار شانا با بیان این مطلب گفت: هفته گذشته جلسه ای با حضور مهندس رستم قاسمی، وزیر نفت، در مورد این کنگره برگزار و بر حضور فعال و گسترده ایران در آن تاکید شد.

محمدعلی عمادی افزود: در این همایش که چهاردهم آذر ماه در دوحه قطر برگزار خواهد شد، چالش‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و فرصت‌های موجود در صنعت نفت از سوی کشورهای شرکت کننده بررسی خواهد شد.

وی ادامه داد: ایران با غرفه ای بیش از ۳۰۰ متر در نمایشگاه جانبی این کنگره به ارائه آخرین توانمندی ها و دستاوردهای خود در زمینه صنعت نفت خواهد پرداخت.

عمادی افزود: وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران هزینه مقاله ها و پوسترهای پذیرفته شده از کشورمان را پرداخت خواهد کرد و حتی شرکت کنندگان پذیرفته شده بخش خصوصی نیز مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت در این کنگره جهانی و نمایشگاه آن به تشریح قابلیت های خود خواهند پرداخت و در مباحثی مانند سرمایه گذاری صادرات، انتقال فناوری، اکتشاف و تولید و نیز دیگر ارکان تولید و تجارت نفت، حضوری فعال خواهندداشت.

وی گفت: طبق برنامه ریزی ها، حدود ۵۰ وزیر در این کنگره شرکت می کنند و از ایران نیز علاوه بر حضور و سخنرانی مهندس رستم قاسمی، مدیران ارشد شرکت های اصلی زیرمجموعه وزارت نفت حضور می یابند.

�شد روسای دانشگاه های صنعت نفت چین و ایران، در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

رئیس دانشگاه صنعت نفت چین پس از امضای این تفاهمنامه، ایران را کشوری مهم در زمینه های مختلف از جمله تامین انرژی برای کشورهای در حال توسعه خواند.

بر پایه این گزارش، رئیس دانشگاه صنعت نفت ایران و هیئت همراه روز گذشته (۱۳ جمعه) از دانشگاه نفت چین در پکن و مراکز تحقیقاتی، آموزشی و تجهیزاتی آن به مدت بیش از چهار ساعت بازدید کردند.

دانشگاه صنعت نفت ایران هم اکنون با دانشگاه های صنایع نفت و گاز کشورهای مختلف از جمله فرانسه، کانادا و استرالیا همکاری نزدیک دارد و با آنها دوره های مشترک برگزار می کند.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۹۳۷۶ بازدید