- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

ملی حفاری برای انجام فعالیت های فنی و مهندسی در عراق آماده است

ملی حفاری برای انجام فعالیت های فنی و مهندسی در عراق آماده است/موتور حفاری جهت دار ،ایرانی می شود

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از امادگی این شرکت برای انجام عملیات حفاری و ارائه خدمات فنی ومهندسی به کشور عراق خبر داد.

حمیدرضا گلپایگانی؛ معاون مدیرعامل در امور فنی ومهندسی شرکت ملی حفاری ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از اعلام آمادگی شرکت ملی حفاری ایران برای انجام عملیات حفاری و ارائه خدمات فنی و مهندسی به کشور عراق خبر داد و گفت: پیش از این نیز در سال ۱۳۸۹، حدود ۱۵ نفر از کارشناسان ملی حفاری در کشور لیبی مشغول ارائه خدمات فنی از جمله عملیات سیمانکاری بودند که همزمان با جنگ داخلی لیبی مجبور به ترک منطقه شدند.

معاون مدیرعامل در امور فنی ومهندسی شرکت ملی حفاری ایران به توانمندی های داخلی و سرمایه گذاری در زمینه تولید دانش فنی و ساخت ابزار ویژه حفاری از سوی دانشگاه ها و شرکت های معتبر ایرانی اشاره کرد و افزود: با توجه به حمایت های مدیرعامل و مدیریت پژوهش و فناوری شرکت، در آینده ای نزدیک شاهد به کارگیری ابزارهای حفاری جهت دار ساخت ایران از جمله ساخت موتور حفاری جهت دار و ابزار جهت یابی حفاری و بومی شدن این دانش خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هم اکنون شرکت ملی حفاری ایران به ۹۴ دستگاه حفاری، خدمات فنی ارائه می دهد پیش بینی کرد که این شرکت بتواند تا پایان سال ۱۳۹۱ به بیش از ۱۰۰ دکل حفاری خدمات خود را ارائه دهد.

گلپایگانی با اشاره به افزایش تعداد دستگاه های نمودارگیری از گل حفاری با توجه به افزایش تعداد ناوگان حفاری در سال جاری تصریح کرد: شرکت ملی حفاری ایران هم اکنون به ۱۵ دستگاه لوله مغزی سیار ملکی خود و شرکت پیراحفاری و همچنین تمامی چاه های بهره برداری خدمات فنی ارائه می دهد.

وی همچنین با اشاره به ثبت هزارمین عملیات حفاری افقی در طی ۱۸ سال اخیر گفت: در مدت ۱۸ سال فعالیت واحد عملیات ویژه حفاری در شرکت ملی حفاری ایران با تلاش کارشناسان مجرب داخلی ۴۶۵ هزار و ۸۴۹ متر حفاری جهت دار در میدان های نفتی و گازی کشور انجام شده است.

 

[1] [2] [3] [4]