سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

ضرورت پایبندی اعضای اوپک به نظام سهمیه‌بندی تولید نفت

رئیس اوپک پس از دیدار با دبیر کل اوپک، با اشاره به ازسرگیری تولید نفت لیبی گفت: ضرورت دارد کشورهایی که برای جبران سهمیه نفت لیبی، تولید نفت خود را افزایش داده بودند، طبق نظام سهمیه‌بندی اوپک، تولید خود را کاهش دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی پس از دیدار با آقای سالم البدری دبیرکل اوپک که عصر امروز (دوشنبه – ۹ آبان) در ساختمان مرکزی وزارت نفت ایران انجام شد، با بیان این مطلب افزود: در این دیدار قرار شد که با توجه به وضعیت لیبی، در نشست آینده در مورد سهمیه اعضای اوپک بحث شود.

وی با اشاره به اجرای نظام سهمیه‌بندی تولید در سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) تصریح کرد: مدتی است که به دلیل جریانات داخلی، تولید نفت لیبی متوقف شده بود که دبیرکل اوپک امروز از تولید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه‌ای این کشور خبر داد و به گفته ایشان تا یکسال آینده تولید لیبی به میزان سهمیه خود بازگشته و طبق تعهدات نفت به بازار عرضه خواهد کرد.

وزیر نفت ایران همچنین با تاکید بر اینکه توافق شده در کنفرانس آینده اوپک اعضای این سازمان با تفاهم همه جانبه  به بررسی موضوعات بازار نفت بپردازند، افزود: قرار است در مدت دوماه باقیمانده به نشست آتی اوپک، رایزنی‌هایی با وزرای نفت کشورهای عضو اوپک مبنی بر توافق کلی در نشست آینده داشته باشیم.

براساس این گزارش، دبیرکل اوپک با هدف شرکت در همایش بین المللی فناوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز که در روزهای ۱۰ و ۱۱ آبان در تهران برگزار می شود، صبح امروز وارد تهران شد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۰۰۴۰۰ بازدید