- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

بیمه مرکزی از حضور شرکت‌های بیمه داخلی در صنعت نفت حمایت می‌کند

رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: تحریم غیر قانونی بیمه های اتکایی از سوی خارجی ها سبب حضور فعال تر بیمه گران داخلی در پروژه های صنعت نفت و گاز ایران شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: کشورهای غربی و شرکت های بزرگ بین المللی بیمه که با همسویی با تحریم های غیر قانونی علیه کشورمان از بیمه  تاسیسات و پروژه های صنعت نفت ایران سرباز زدند خود موجب آن شدند تا شرکت های دولتی و خصوصی بیمه ای در داخل ایران نقش پررنگ تری ایفا کنند.

سیدمحمد کریمی افزود: ابزار و امکانات موجود برای بیمه کردن تمام فعالیت ها در صنعت نفت و گاز ایران مهیا است و ظرفیت بیمه های اتکائی در کشور بسیار مطلوب است.

وی ادامه داد: بیمه مرکزی ایران از هرگونه در خواست متولیان امر در وزارت نفت برای پوشش بیمه ای تاسیسات  و مراکز نفتی، پالایشگاه ها و مراکز تولید و انتقال گاز استقبال کرده و آماده همکاری است.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران تصریح کرد: صنعت بیمه ایران آمادگی دارد تا حضور فعال تر و موثر تری در پارس جنوبی به عنوان یک طرح توسعه ملی ایفا کند و شرکت های بیمه با توجه به گستردگی فعالیت ها در این میدان مشترک گازی آماده ارائه خدمات بیمه ای مورد  تقاضا هستند.

 

[1] [2] [3] [4]