سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

نفت و گاز پارس، ۳۴۹ پروژه پژوهش و فناوری را اجرایی می کند

تعداد پروژه‌های انجام شده و در دست اجراء واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس از سال ۱۳۸۰ تا پایان شهریور سال ۱۳۹۰، بالغ بر ۳۴۹ پروژه بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، فعالیت های پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس، در ده ساله اخیر در سه بخش؛ پروژه های پژوهشی، دانشجویی و مقالات به چاپ رسیده در مجلات بین المللی و نشریات داخلی تقسیم می شوند.

بر اساس این گزارش از ۳۴۹ پروژه پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس طی ۱۰ سال گذشته، تعداد ۶۴ پروژه پژوهشی بوده است که از این تعداد ۵ پروژه در دست اجرا و عملیات اجرایی ۵۹ پروژه نیز به اتمام رسیده است.

همچنین از کل پروژه های پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس، ۲۸۵ مورد را پروژه‌های دانشجویی تشکیل می دهند که تعداد ۴۷ پروژه در حال اجرا و ۲۳۸ پروژه خاتمه یافته است.

بر اساس این گزارش، برگزاری سمینارهــــای تخصــــصی در زمینـه‌های مختلف (معرفی جدیدترین نرم‌افزارهای ‌روز دنیا و همچنین سمینارهای تخصصی درخصوص مخزن، حفاری، زمین‌شناسی، خوردگی وIT)، از دیگر فعالیت های پژوهشی واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس بوده و تا کنون ۸۷ سمینار توسط این واحد برگزار شده است.

این گزارش حاکی است، در طول فعالیت واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس از سال ۱۳۸۰ تا پایان شهریور ماه سال ۹۰ تاکنون ۱۵۷ مقاله مورد حمایت قرار گرفته که شامل مقالات پژوهشی، دانشجویی و مقالات ارائه شده توسط متخصصان شرکت نفت و گاز پارس است.

فعالیت های پژوهشی واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس در زمینه های تهیه برنامه جامع پژوهش و فناوری این شرکت، پیاده سازی و پایش آن طبق وظایف محوله فوق الذکر، دریافت پیشنهادات و ایده های نو و ارجاع نیازهای پژوهشی شرکت به مراکز پژوهشی و تحقیقاتی کشور طبق دستورالعمل نظام جامع پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت است.

حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در زمینه صنعت نفت و گاز، برگزاری سمینارهای تخصصی وحمایت از چاپ‌ و ارائه مقالات در نشریات و گردهمایی های بین‌المللی و داخلی ازدیگر زمینه های فعالیت واحد پژوهش و فناوری شرکت نفت و گاز پارس است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۳۳۳۹۴ بازدید