- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

نفت گچساران برای تردد نیروهای نوبت کارش،ترمینال مسافری ساخت

با احداث ترمینال مسافربری برای تسهیل تردد نیروهای نوبت کار شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، علاوه بر افزایش رضایتمندی کارکنان، تا حدود زیادی نیز در هزینه ها صرفه جویی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علی اکبر حافظی نیا؛ رییس اداره ترابری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با بیان این مطلب افزود: در گذشته ۳۶ دستگاه اتوبوس، نیروهای نوبتکار را سه نوبت در شبانه روز از سطح شهر به کارخانه های مختلف منتقل می کردند، که این موجب افزایش هزینه، استهلاک خودروها و اتلاف وقت پرسنل می شد.

وی همچنین ایجاد مشکلاتی برای ترافیک شهری را از دیگر مشکلات سیستم قبلی عنوان کرد و گفت: جهت رفع این مشکلات اقدام به تعیین محلی جهت احداث ترمینال شد و پس از جانمائی، محوطه سازی، خاکبرداری و خاکریزی، احداث ترمینال، بازسازی دفتر نوبتکاران و اتاق سرپرستی ترمینال اجرائی شد و این ترمینال چندی پیش به بهره برداری رسید که رضایت پرسنل را در پی داشت.

حافظی نیا تعداد جایگاه های ترمینال را ۲۴ سایبان به ابعاد جمعاً ۱۳ متر در ۹ متر عنوان کرد و افزود: ۱۲ مینی بوس به صورت شیفتی حمل پرسنل را از محله ای خاص انجام داده و در ساعت مورد نظر به ترمینال جا به جا می کنند و در ترمینال، با اتوبوس های مورد نظر به تفکیک به کارخانه های بهره برداری اعزام می شوند و این فرآیند به صورت معکوس تا بازگشت پرسنل به منازل ادامه دارد.

رئیس اداره ترابری از بازسازی یک تانکر هفت هزار لیتری توسط پرسنل این اداره خبر داد و تصریح کرد: در زمان نفت ریزی و شکستگی لوله های نفت و گاز، اداره ترابری با ماشین آلات سیار اولین گروهی هستند که در محل حاضر شده و عملیات مهار و ترمیم را آغاز می کنند و در این راستا پشتیبانی از ماشین آلات مستقر در محل کارگاه اهمیت خاصی دارد.

وی ادامه داد: در این بین کمبود یک دستگاه ماشین مخزن گازوئیل احساس می شد که جهت رفع این نیاز یک دستگاه تانکر مستعمل هفت هزار لیتری بازسازی شد و در سرویس قرار گرفت.

[1] [2] [3] [4]