سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

زاگرس جنوبی با حفاری چاه های گازی جدید به استقبال زمستان ۹۰ می رود

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با بیان اینکه در ۶ ماه نخست سال آمادگی بالایی در شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی برای افزایش تولید روزانه گاز به ۲۵۵ میلیون متر مکعب به وجود آمده است،گفت: در سال گذشته، ۹۸ درصد از تولید تکلیفی این شرکت محقق شد.

احمد سراجی؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: حفاری چاه ۳۶ کنگان، چاه ۱۶ هما، چاه ۹ وراوی، چاه ۳۳ تابناک و چاه ۱۸ سرخون به پایان رسیده و قرار است چاه های ۳۷ و ۳۸ کنگان و چاه های ۱۳ و ۱۵ آغار نیز قبل از شروع فصل زمستان حفاری شود تا به تولید تکلیفی خود دست یابیم.

وی در ارتباط با پاره ای از تعمیرات انجام شده در بخش خط لوله تصریح کرد: در نیمه اول امسال، کار بازسازی ۹۰۰ متر از خط لوله ۴۸ اینچ کنگان در مدت ۱۵ روز انجام شد و تعمیر بالغ بر ۳۹۰۰ متر از خط لوله ۳۰ اینچ نار نیز در مدت زمان ۵۰ روز صورت گرفت؛ همچنین حدود ۸۰۰ متر خط لوله در منطقه آغار تعویض و ۲ کیلومتر از خط لوله ۲۴ اینچ آغار به دالان نیز تعمیر شد.

به گفته وی، نصب ترانسفورماتور ۴ مگاواتی در پالایشگاه فراشبند، پروژه آبرسانی در ناحیه نار و کنگان و پروژه آبرسانی در ناحیه نارو کنگان، از جمله پروژه های دردست اقدام شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی است که بیش از ۹۵ درصد پیشرفت کار داشته است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در ادامه با بیان اینکه تولید تکلیفی روزانه منطقه آغار و دالان در زمستان حدود ۴۰ میلیون متر مکعب است، در مورد تولید تکلیفی دیگر مناطق تحت پوشش این شرکت توضیح داد: تولید تکلیفی در فصل زمستان از منطقه پارسیان در حدود ۸۵ میلیون متر مکعب در روز، از بندرعباس حدود ۱۸ میلیون متر مکعب در روز و از منطقه نار و کنگان نیز با بیشترین حجم تولید گاز، بالغ بر ۱۰۹ میلیون متر مکعب در روز است.

سراجی در رابطه با پروژه های رفاهی این شرکت نیز توضیح داد: احداث مجتمع اداری رفاهی در منطقه عملیاتی پارسیان در شهرستان لامرد از پیشرفت ۱۰۰ درصدی برخوردار و در حال تحویل است، احداث ۲۰۸ باب منزل در لامرد نیز از دیگر پروژه هایی است که تاکنون بیش از ۳۵ درصد پیشرفت داشته است و تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد؛ احداث مجتمع اداری در سرخون با پیشرفت ۹۲ درصدی در بخش ساختمان و ۷۵ درصدی در بخش محوطه رو به روست و احداث مجتمع اداری رفاهی در گورزین نیز از پیشرفت ۹۷ درصدی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: مجوزهای لازم احداث ۹۶ دستگاه آپارتمان برای پرسنل این شرکت در بندرعباس و احداث خانه برای پرسنل منطقه سروستان و سعادت آباد در شیراز اخذ شده است و به تازگی، ۲۱۷ باب منزل در منطق نارو کنگان تحویل متقاضیان شده است.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۴۳۸۶ بازدید