- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

مصرف گاز کشور در ۳ روز گذشته به بیش از ۱٫۲ میلیارد مترمکعب رسید

مشترکان گاز بخش های خانگی، صنعتی و نیروگاهی کشور در سه روز پایانی هفته گذشته (۴ تا ۶ آبان) با میانگین ۴۰۵ میلیون متر مکعب در روز، مصرف کننده بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی بودند.

به گزارش شانا، این مشترکان در بازه زمانی یاد شده یک میلیارد و ۲۱۷ میلیون متر مکعب گاز مصرف کردند که در مقایسه با مصرف گاز ۳ روز پایانی مهرماه (یک میلیارد و ۹ میلیون مترمکعب) با ۲۰۸ میلیون مترمکعب افزایش، رشد ۲۰٫۶ درصدی مصرف گاز را نشان می دهد.

مشترکان بخش خانگی، تجاری و صنعتی غیر عمده نیز در سه روز پایانی هفته پیش (چهارشنبه تا جمعه) ۶۶۷ میلیون مترمکعب گاز مصرف کردند که در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال قبل، ۱۸۴ میلیون متر مکعب افزایش در این بخش را نشان می دهد.

این مشترکان در روزهای چهارم، پنجم و ششم آبان سال گذشته ۴۸۳ میلیون متر مکعب گاز مصرف کرده بودند.

مقایسه آماری مصرف گاز بخش خانگی، تجاری و صنعتی غیرعمده در بازه زمانی یاد شده نشان می دهد حجم گاز مصرفی این بخش، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش شانا، با افت دما در ببشتر استان ها، همچنین بارش برف و باران در نواحی شمال و شمال غرب کشور، مصرف گاز نیز، روند افزایشی پیدا کرده است.

با وجود اعلام آمادگی شرکت ملی گاز و بخش های تابعه آن در ارائه خدمات رسانی مطلوب به مشترکان، به نظر می آید مردم نیز باید در مدیریت مصرف انرژی، مشارکت جدی تری داشته باشند تا بتوان از نخستین موج سرمای تقریبا سراسری کشور عبوری موفق داشت و با ادامه این روند زمستان بدون مشکلی را نیز سپری کرد.

با وجود آماده سازی بسترهای لازم برای عبور از زمستان و دوره سرمای امسال، افزایش ۳۸ درصدی مصرف گاز در سه روز پایانی هفته گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال پیش را می توان هشداری جدی تلقی کرد تا در مدیریت این حامل انرژی دقت و توجه بیشتری از سوی مردم صورت گیرد.

 

 

 

 

[1] [2] [3] [4]