سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

دولت الکترونیک ایرانی الگویی برای کشورهای آسیای میانه

رییس کانون کشوری خدمات پیشخوان دولت، از توانمندی ایران برای الگوسازی دولت الکترونیک خبر داد و گفت: در حال حاضر علاقه مندی هایی برای استقرار دولت الکترونیک در میان کشورهای همجوار و کشورهای آسیای میانه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علی فلاح؛ رییس کانون کشوری خدمات پیشخوان دولت در نشست تخصصی دفاتر پیشخوان خدمات دولت که صبح امروز (چهارشنبه ۴ آبان ماه) در سالن اجتماعات شهید بهشتی وزارت نفت برگزار شد، گفت: با ایجاد زیرساخت های توسعه فرهنگ استفاده از پرداخت الکترونیک و استقرار نظام دولت الکترونیک، امکان صدور خدمات مشابه به کشورهای همجوار و در محدوده جغرافیایی آسیای میانه وجود خواهد داشت.

وی از ایجاد بزرگترین شبکه توزیع بخش خصوصی و ارتقای کارآفرینی در قالب استقرار ۴۰ هزار دفتر خدمات پیشخوان دولت در آینده خبر داد و گفت: با انجام این الگو امکان ایجاد ۷۵ هزار شغل پایدار در کشور فراهم خواهد شد.

فلاح با تاکید بر این مطلب که هم اکنون استفاده از خدمات الکترونیکی این کانون از طریق نهادهای وابسته دولتی نظیر سازمان ثبت احوال، پایانه ها و … صورت می گیرد، گفت: از ۲ سال پیش تاکنون، رایزنی هایی با شرکت ملی گاز ایران در جهت توزیع خدمات مشترکین گاز در دفاتر خدمات پیشخوان دولت صورت گرفت و امکان پرداخت های الکترونیک در این بخش فراهم شد.

وی در ادامه به امکان پرداخت مالیات مشاغل از طریق این دفاتر اشاره کرد  و گفت: این طرح از ۲ روز پیش به صورت پایلوت در استان های تهران و آذربایجان شرقی اجرایی شده و دفاتر مذکور به عنوان نمایندگان دولت، امکان ممیزی مالیات مراجعین را خواهند داشت.

در ادامه این همایش، مهرداد محمدی؛ مدیرعامل شرکت فناوران اطلاعات پیشخوان ایرانیان، به عنوان مجری سامانه پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی کشور، به مهم ترین مشکلات عدم سرویس دهی متمرکز اشاره کرد و گفت: مشکلات مربوط به تراکنش های مالی و پرداخت حق السهم دفاتر، نیاز به عقد قراردادهای جداگانه و تنوع سیاست های امنیتی در هر دستگاه به طور مجزا، انجام کار را با مشکلاتی مواجه می کند.

وی ادامه داد: در همین راستا برنامه ریزی مدونی برای استفاده از یک حساب کاری در سامانه www.epishkhan.ir برای مراجعین پیش بینی شده است که نسخه آزمایشی آن قابل بهره برداری است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۴۷۳۷۵ بازدید