سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

آغاز عملیات توسعه لایه نفتی پارس جنوبی

سرعت و کیفیت کار ایرانی ها در توسعه پارس جنوبی بیش از خارجی هاست/آغاز عملیات توسعه لایه نفتی پارس جنوبی

معاون وزیر نفت می گوید:لایه های نفتی پارس جنوبی یکی از حوزه های هیدروکربوری مشترک و مهم کشور ایران در خلیج پارس است که بعد از سفر رهبر فرزانه انقلاب و تاکید معظم له، شروع پروژه های لایه های نفتی پارس جنوبی دردستور کار قرار گرفت.

احمد قلعه بانی دیروز و در حالی که همراه با  وزیر صنعت،معدن و تجارت  از طرح های توسعه ای جدید پارس جنوبی بازدید می کرد، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این مطلب افزود:فعالیت های توسعه و برداشت از لایه های نفتی در پارس جنوبی آغاز شده و امیدواریم طبق برنامه ریزی به موقع این پروژه ها به اتمام برسند.

قلعه بانی تصریح کرد: خوشبختانه اغلب پروژه های پارس جنوبی، بویژه پروژه های موسوم به ۳۵ ماهه، بدست توانایی پیمانکاران داخلی انجام می شود و سرعت پیشرفت در این پروژه ها بیشتر از سرعت پروژه های است که در گذشته توسط پیمانکاران خارجی انجام شده است.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به پیشرفت حاصله در فازهای جدید توسعه ای پارس جنوبی توسط پیمانکاران داخلی در مدت ۲۰ ماه گفت:در سالهای گذشته همین میزان پیشرفت توسط شرکت های خارجی در کمتر از ۳۵ تا ۴۰ ماه انجام نشده است.

وی افزود: این میزان پیشرفت در مدت کوتاه در واقع نشان دهنده این است که پیمانکاران ایرانی  با وجود مشکلات متعدد توانسته اند به اهداف تعیین شده برسند و گاهی مواقع از میزان برنامه ریزی شده هم فراتر می روند.

قلعه بانی تصریح کرد: به طور کلی استفاده از ظرفیت های مختلف صنعتگران ایرانی در پارس جنوبی، پیشرفت های خوبی در عرصه صنعت ایجاد کرده است که از جمله آنها می توان به مجموعه سازمان گسترش و نو سازی صنایع ایران،(ایدرو)اشاره کرد که توانسته موفقیت های قابل قبولی را در فاز های ۱،۴،۵،۶،۷،۸،۱۴، و ۱۷ و ۱۸ کسب کند.

معاون وزیر نفت یادآور شد: سازمان گسترش و نو سازی صنایع ایران،(ایدرو )با مجموع شرکت های توانایی که در زیر مجموعه خود دارد می تواند نقش بسزایی را در پروژه ها ایفا کند.

وی در پایان گفت: فازهای  ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی که ایدرو در آنها فعال است تا کنون از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است و با سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت و بازدید وی از طرح های در حال توسعه پارس جنوبی و تاکید ایشان به مراتب شاهد پیشرفت های بیشتری نسبت به گذشته خواهیم بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۳۰۵۳۷ بازدید