سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

حجم فعالیت‌های شرکت تاسیسات دریایی در پارس جنوبی ۳ برابر شده است

علی طاهری مطلق گفت: ارزش کنونی پروژه های در دست اجرای شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی بیش از ۹ میلیارد دلار و حجم کار بخش دریایی پارس جنوبی در این شرکت سه برابر شده است.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران، امروز(دوشنبه ۲ آبان) در جریان بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس از تاسیسات این شرکت در یارد خرمشهر گفت: اجرای بخش دریایی فازهای ۹ و ۱۰، ۱۴، ۱۵ و ۱۶، ۱۷ و ۱۸، ۱۹، ۲۰ و پروژه میدان نفتی فروزان، از جمله پروژه های این شرکت است.

علی طاهری مطلق گفت: در مدت ۱۷ سال از آغاز فعالیت های شرکت تاسیسات دریایی ۳۴ جکت و ۲۰ سکو دراین شرکت ساخته شده؛ این در حالی است که از سال گذشته تا پایان سال آینده بر اساس برنامه قرار است ۳۲ جکت و ۱۲ سکوی دیگر در این شرکت ساخته شود.

وی تصریح کرد: مجموع فعالیت هایی که در این شرکت انجام شده، معادل ۹۲ هزار تن است و در سه سال آینده باید ۷۰ هزار تن فعالیت در این شرکت انجام شود.

طاهری مطلق در زمینه فعالیت های این شرکت در بخش لوله گذاری گفت: در ۱۶ سال گذشته یک هزار و ۵۲۰ کیلومتر لوله گذاری از سوی این شرکت انجام شده است و از سال پیش تا اواخر سال آینده باید ۱۲۰۰ کیلومتر دیگر لوله گذاری از سوی این شرکت انجام شود.

وی گفت: در دو تا سه سال آینده باید به اندازه ۱۵-۱۶ سال گذشته در این شرکت در بخش های مختلف ساخت سکو، جکت و لوله گذاری فعالیت انجام شود.

طاهری مطلق تصریح کرد: یارد خرمشهر یکی از مهم ترین یاردهای این شرکت است که از ۱۶-۱۷ سال پیش فعالیت آن شروع شده است و هم اکنون بیش از سه هزار نفر نیرو در این شرکت فعالیت می کنند.

وی با تاکید بر ضرورت جذب نیروهای بومی منطقه در یارد خرمشهر گفت: یکی از محورهای مورد تاکید در شرکت تاسیسات دریایی استفاده از نیروهای بومی است مگر این که بنا بر ضرورت و با توجه به نیاز شرکت مجبور باشیم برای به کارگیری انواع تخصص ها از نیروهای غیربومی استفاده کنیم.

طاهری مطلق گفت: با توجه به حضور مقام معظم رهبری در سال جهاد اقتصادی در منطقه ویژه پارس جنوبی، انگیزه و فرهنگ جهادی در این منطقه برای اجرای پرشتاب پروژه های بهره برداری از میدان مشترک پارس جنوبی در حال شکل گیری است و هم اکنون ساخت سکوها، لوله ها و دیگر تجهیزات برخی از فازهای این میدان مشترک به شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران واگذار شده است.

وی تصریح کرد: با وجود تحریم ها و فشارها هیچ گونه مشکلی برای تامین تجهیزات موردنیاز سکوها و تجهیزات در دست ساخت شرکت وجود ندارد و در حد امکان از همه ظرفیت های داخل و خارج از شرکت برای اجرای پروژه ها استفاده خواهیم کرد.

نایب رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این دیدار گفت: بهره برداری و استفاده از میدان های مشترک نفت و گاز با هدف تامین منافع ملی و به ویژه بهره برداری از میدان های مشترک پارس جنوبی با کشور قطر، از محورهای بحث و تاکید کمیسیون مجلس شورای اسلامی است.

عبدالله کعبی تصریح کرد: شرکت تاسیسات دریایی با وجود تحریم ها توانسته است نقش مهمی در این مبارزه داشته باشد و نیازمندی های منطقه پارس جنوبی را در زمینه ساخت سکو و جکت و دیگر تجهیزات تامین کند.

وی تصریح کرد: شرکت تاسیسات دریایی، نقطه افتخاری برای مردم خرمشهر است.

کعبی با تاکید بر اعتماد به متخصصان داخلی برای از بین بردن تحریم ها برضد کشور گفت: یکی از وظایف ما مسئولان نمایش کارآمدی نظام جمهوری اسلامی و از بین بردن توطئه های دشمن از جمله توطئه های اقتصادی و صنعتی است که با اعتماد متخصصان داخلی می توانیم تحریم ها را از بین ببریم.

نماینده مردم خرمشهر نیز در جریان این بازدید گفت: شرکت تاسیسات دریایی منشا خدماتی بزرگی برای کشور است و امیدواریم با جذب و به کارگیری نیروهای متخصص و قابلیت هایی که در این شهر وجود دارد، نقش مهمی در احیای این شهر داشته باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۳۲۳۷۳ بازدید