سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

عزم وزارت نفت برای شناخت ذخایر هیدروکربوری دریای خزر

مهندس رستم قاسمی با تاکید بر اینکه اولویت شرکت نفت خزر استخراج و تولید ذخایر هیدروکربوری در دریای خزر است، تصریح کرد: در چندماه آینده و با پایان حفاری های آزمایشی امیدواریم به نتایج خوبی در این دریا برسیم.

به گزارش خبرنگار شانا، وزیر نفت امروز (سه شنبه ۱۹ مهر) در جریان بازدید از شرکت نفت خزر گفت:‌ انجام عملیات در دریای خزر با توجه به ویژگی های خاص این دریا بسیار دشوار است.

مهندس قاسمی در باره روند انجام فعالیت های شرکت نفت خزر تصریح کرد: رسیدن به تولید مهم ترین نتیجه فعالیت های شرکت نفت خزر است و باید هر چه سریعتر محصول عملیات حفاری در قالب تولید در منطقه خزر مشخص شود.

این عضو کابینه دولت دهم با تاکید بر این که تمرکز اصلی شرکت نفت خزر باید رسیدن به نتایج حفاری باشد، افزود: همه توان و تلاش این شرکت باید در این جهت باشد که ابزار مورد نیاز دستگاه های حفاری به موقع تامین شود و در صورت دست یافتن به نتایج مثبت در عملیات حفاری، شرکت ملی نفت ایران همه ابزار لازم را برای تولید این شرکت فراهم خواهد کرد.

مهندس قاسمی گفت: مراقبت ها و تاکیدهای لازم در زمینه رعایت نکات ایمنی، بهداشت و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) در هنگام انجام عملیات حفاری در منطقه خزر باید انجام و مخاطره ها و حوادث احتمالی پیش بینی شود.

وزیر نفت با توجه به موقعیت خاص جمهوری اسلامی برای انجام سوآپ نفت و گاز گفت: عملیات سوآپ باید در جهت حفظ منافع ملی و گسترش مراودات انرژی با کشورهای همسایه انجام شود.

مهندس قاسمی با تاکید بر ضرورت استفاده بهینه از منابع مالی برای شتاب بخشیدن به اجرای پروژه های صنعت نفت گفت: باید منابع مالی را با استراتژی مشخصی در صنعت نفت هزینه کرد.

وزیر نفت گفت: با تامین منابع مالی و برداشت از میادین مشترک تولید و درآمد خوبی از این محل نصیب کشور خواهد شد.

مهندس قاسمی گفت: امیدواریم ابزار و امکانات مورد نیاز برای چاه در حال حفاری توسط سکوی نیمه شناور امیرکبیر تامین و نتایج خوبی برای کشور به همراه داشته باشد و در چندماه آینده به نتایج خوبی در نتیجه انجام عملیات حفاری در این منطقه دست یابیم.

وی تصریح کرد: باید برای توسعه دکل های حفاری در خزر برنامه ریزی جدی تری داشته باشیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۵۹۳۱۵ بازدید