سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

کارکنان صنعت نفت در خط مقدم اقتصاد و تولید کشور جهاد می‌کنند

وزیر نفت با اشاره به نقش موثر کارکنان صنعت نفت در دوران دفاع مقدس گفت: درحال حاضر نیز کارکنان این صنعت در خط مقدم اقتصاد و تولید کشور تلاش می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی در مراسم تجلیل از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس صنعت نفت که صبح امروز (سه‌شنبه – ۵ مهر) برگزار شد، اظهار کرد: این درحالیست که مقام معظم رهبری در سفر خودبه عسلویه در روزهای نخستین از سال جهاد اقتصادی، از این تلاش کارکنان صنعت نفت در صنعت نفت که پیشران اقتصاد کشور است، به «جهاد» تعبیر کردند.
وی با بیان این‌که بنابراین جهاد دانستن تلاش کارکنان صنعت نفت، وظیفه ما را در این وزارتخانه دوچندان کرده است، گفت: امیدواریم با تلاش و جانفشانی در سال جهاد اقتصادی بتوانیم بیش از پیش شرایط را برای زندگی بهتر مردم کشورمان ایجاد کنیم.
وزیر نفت افزود: همه کارکنان صنعت نفت بسیجی هستند و با روحیه بسیجی برای انجام هرچه بهتر وظیفه خود در صنعت نفت کار و تلاش می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه دوران دفاع مقدس به عنوان درسی برای تمام آزادیخواهان دنیا و نسل‌های آینده باقی خواهد ماند، تصریح کرد: اگرچه حقایق آن دوران نه قابل نوشتن است و نه قابل تصویر کردن ولی دورانی بود که هیچ‌گاه فراموش شدنی نیست. درنهایت نیز به مدد پایمردی، شجاعت و استقامت بسیجیان، ایثارگران و جهادگران، سرافرازی کشور عزیزمان را در بر داشت.
مهندس قاسمی با تاکید بر لزوم تلاش بی‌شائبه در سال جهاد اقتصادی برای تحقق برنامه‌های صنعت نفت، تاکید کرد: از خداوند متعال می‌خواهیم دلهایمان در همه زمان‌ها و امور همواره بسیجی باشد، بسیجی بمانیم و بسیجی زندگی کنیم.
سردار سلامی: شهیدان صنعت نفت سند حقیقی از فداکاری ملت ایران هستند
در این مراسم سردار سرتیپ پاسدار سلامی، جانشین فرماندهی کل سپاه نیز تاکید کرد: شهیدان صنعت نفت و وزیر شهید این وزارتخانه یک سند حقیقی و زنده و جاودانه از فداکاری، شجاعت، ایثار، مردانگی، غیرت، همت و ایستادگی و پایمردی در عرصه استقلال، آزادگی، اقتدار و سربلندی این کشور بزرگ و این ملت شریف هستند.
وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس به موازات جبهه نظامی که در بیش ازهزار کیلومتر مرز بین جمهوری اسلامی ایران و عراق در یک نبرد جهانی حقیقی و نابرابر گشوده شده بود، یک نبرد نیز در صحنه اقتصادی جریان داشت، افزود: دشمن می‌دانست که نفت و انرژی حیات اقتصادی ملت ایران را تشکیل می دهد و به همین دلیل تلاش می‌کرد که با محو حیات اقتصادی، این پشتوانه دفاع مقدس را از بین ببرد.
سردار سلامی با بیان اینکه به‌این ترتیب دشمن تلاش می‌کرد موازنه را در سطح سیاسی و نظامی به نفع خود تمام کند، تصریح کرد: ولی آن چیزی که دراین صحنه نبرد اقتصادی توانست موازنه را به نفع جبهه اسلام تغییر دهد، فداکاری، جانبازی و شهادت‌طلبی، ایستادگی و استقامت مردان صنعت نفت بود.

مهندس چگنی: عدم قطع صادرات بیانگر نقش حساس صنعت نفت در دوران دفاع مقدس
براساس این گزارش، همچنین مهندس مجید چگنی، فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت با اشاره به حضور بیش از ۵۸ هزار بسیجی در صنعت نفت یادآور شد: نقش کارکنان صنعت نفت در هشت سال دفاع مقدس نقشی بی‌بدیل بود؛ به‌طوری که در شرایط فشارهای چند جانبه بر وزارت نفت و بمباران تاسیسات نفتی، حتی یک روز صادرات نفت‌خام متوقف نشد.
وی با تاکید بر ۱۰۱۶ شهید صنفت نفت و شهادت مهندس تندگویان وزیر بسیجی این وزارتخانه تصریح کرد: تعداد کارکنان جانباز، آزاده و رزمنده این صنعت نیز قابل توجه است که جزء افتخارات صنعت نفت محسوب می‌شوند.
مهندس چگنی با تاکید بر اینکه هم‌اکنون صنعت نفت باوجود همه فشارها به عنوان پیشران اقتصاد کشور فعالیت می‌کند، گفت: اعتقاد داریم اگر بخواهیم احکام اسلامی و دینی به بهترین نحو در جامعه پیاده و اجرایی شود، باید یاد و ارزش‌های دوران دفاع مقدس را زنده نگه‌داریم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۳۵۳۵۶ بازدید