سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

نفت مسجدسلیمان سال گذشته را بدون حادثه سپری کرد

به دلیل اهتمام و رعایت موارد ایمنی ، طی یکسال گذشته کلیه فعالیتهای شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان بدون هرگونه حادثه به پایان رسید .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رکت ملی نفت ایران، رییس HSE شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با اعلام این خبر گفت : با رعایت موارد ایمنی ، طی یکسال گذشته کلیه فعالیتهای این شرکت بدون هرگونه حادثه به پایان رسید .

نجف بهادری با اشاره به ۷مهر روز ایمنی گفت : این اداره با بکارگیری تجهیزات مختلف ایمنی ، بدنبال فراهم آوردن شرایط امن و آرام کاری برای پرسنل واحدهای مختلف این شرکت است .
وی افزود : ۵۲ نفر نیروی اداره ایمنی ، بهداشت و محیط زیست با حفظ آمادگی کامل جسمانی در صورت بروز هرگونه حادثه ای در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حادثه حاضر شده تا آنرا به کنترل خود در آورند .
وی در خصوص ایستگاههای آتش نشانی موجود این شرکت و نحوه خدمات آن گفت : هم اکنون سه ایستگاه آتش نشانی مرکزی – واحد بهره برداری لب سفید و واحد بهره برداری نفت سفید با بکار گیری ۷ دستگاه ماشین اطفاء حریق ، یک دستگاه ماشین حریق پیشرو و ۳ دستگاه تانکر ذخیره آب در حال خدمت رسانی میباشند .
نجف بهادری به مأموریتهای واحد آتش نشانی در یک سال گذشته گریزی میزند و می گوید : طی یک سال گذشته ۶۰ فقره مأموریت اطفای حریق اجرا شد که از این تعداد ۲۵ فقره مأموریت شرکتی شامل ۱۲ فقره آتش سوزی در اماکن مسکونی ، ۱۰ فقره آتش سوزی در تأسیسات غیرصنعتی و ۳ فقره در تأسیسات وابسته به شرکت بوده است .
وی خاطر نشان کرد : در راستای خدمت رسانی به شهروندان منطقه ، دامنه مأموریتهای این اداره به نفت خلاصه نمیشود بلکه در موارد حوادث غیر شرکتی نیز با سرعت عمل بالا وارد عمل میشویم .
رییس اداره ایمنی ، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان افزود : به عنوان مثال در سال گذشته در ۳۵ مورد حادثه آتش سوزی گزارش شده مربوط به آتش سوزی های شهری ، اکیپ های آتش نشانی بدون در نظر گرفتن شرکتی یا غیر شرکتی بودن حادثه و فقط به منظور خدمت رسانی به همشهریان با به خطر انداختن جان خود ، در مهار حوادث پیش آمده جانفشانی کردند .

وی در خصوص گستره عملیاتی این اداره گفت : با توجه به گستره وسیع جغرافیایی فعالیتهای این شرکت که تا نزدیکی های شهرستان پلدختر در استان لرستان امتداد می یابد در حوزه های شرکتی و غیر شرکتی اکیپهای آتش نشانی این شرکت با سرعت و جدیتی مثال زدنی و همتی مضاعف وارد میدان حادثه میشوند و سعی در مهار آن دارند که از جمله آنها میتوان به حضور مثالزدنی و فعالانه اکیپهای آتش نشانی این شرکت در آتش سوزی خط لوله قلعه نار به اهواز و همچنین آتش سوزی تالاب شیرین بهار در تابستان سال ۱۳۸۸ اشاره کرد

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۳۲۵۰۴ بازدید