سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

ذخیره بنزین ۱۰۰ تومانی کارت ها تا ۳ ماه دیگر تمام می شود

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه روزانه حدود ۲٫۵ میلیون لیتر سهمیه بنزین ۱۰۰ تومانی مصرف می شود، گفت: موجودی کنونی بنزین ۱۰۰ تومانی ذخیره شده در کارت ها به کمتر از ۲۴۰ میلیون لیتر رسیده است.

جلیل سالاری در گفت و گو با خبرنگار شانا افزود: میانگین مصرف روزانه بنزین ۱۰۰ تومانی در ۶ ماه نخست امسال، ۲٫۵ میلیون لیتر بوده که نشان دهنده روند کاهشی مصرف این سهمیه است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به روند کاهش تدریجی این ذخیره در کارت های هوشمند سوخت گفت: سهمیه بنزین ۱۰۰ تومانی ذخیره شده در کارت های سوخت همچنان قابل استفاده است.

سالاری تصریح کرد: از ابتدای امسال به طور میانگین روزانه ۶۰٫۳ میلیون لیتر بنزین مصرف شده که این رقم در مقایسه با سال گذشته، ۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش شانا، با اتمام سهمیه ۱۰۰ تومانی بنزین، دارندگان این کارت ها می توانند از مجموع سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی خود که از دوره های پیش در کارت آنها ذخیره شده است استفاده کنند.

سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی به ازای هر ماه ۶۰ لیتر برای خودروهای سواری شخصی از دی ماه گذشته تاکنون و در ۱۰ دوره در کارت های سوخت شارژ شده است.

امکان انتقال سهمیه بنزین بین کارت ها وجود ندارد

سالاری همچنین درباره امکان انتقال سهمیه موجود در کارت های هوشمند سوخت از کارتی به کارت دیگر گفت: امکان جابه‌جایی سهمیه بنزین بین کارت های هوشمند وجود ندارد و همچنین برنامه‌ای هم برای آن نداریم.

وی تاکید کرد: چنین موضوعی در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و سامانه هوشمند سوخت طرح نشده است و مصوبه ای نیز در این باره نداشته ایم.

به گزارش شانا، هم اکنون حدود ۲۱ میلیون خودرو در کشور تردد می کنند که سهمیه این خودروها از طریق اتصال به سامانه هوشمند سوخت شارژ می شود؛ از این تعداد خودرو ۹ میلیون دستگاه سواری شخصی، ۷ میلیون دستگاه موتور سیکلت، حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو حمل و نقل عمومی و حدود ۸۰۰ هزار دستگاه خودروی دوگانه سوز است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۷۳۹۴ بازدید