سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

۴ فروند یدک کش جدید در راه خارگ

تقویت ناوگان دریایی پایانه های نفتی/۴ فروند یدک کش جدید در راه خارگ

رئیس پایانه نفتی خارگ از خرید چهار فروند یدک کش به منظور تقویت ناوگان دریایی این پایانه خبر داد و گفت: تقویت ناوگان دریایی ضمن افزایش سرعت پهلو دهی و جداسازی، کیفیت پهلودهی و ایمنی را نیز افزایش می دهد.

عباس اسدروز؛ رئیس پایانه نفتی خارگ در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اعلام این خبر افزود: شرکت پایانه های نفتی ایران در نظر دارد که ناوگان دریایی خود، از جمله یدک کش ها را به آخرین تکنولوژی روز دنیا مجهز کند تا از این طریق بتواند از نظر کمی و کیفی عملیات صادرات نفت خام را به خوبی مدیریت و کنترل کند.

وی یادآور شد: هم اکنون پایانه نفتی خارگ دارای پرقدرت ترین یدک کش های خاورمیانه با قدرت پنج هزار اسب بخار است که در نوع خود بی نظیر هستند.

اسدروز با بیان اینکه جزیره خارگ، مهمترین صنعت نفت کشور را به اقتصاد جهانی پیوند می دهد، افزود: هم اکنون کل تولید نفت کشور، مازاد بر تغذیه پالایشگاه ها توسط خطوط لوله از گناوه به مخازن جزیره خارگ پمپاژ می شود.

وی خطوط لوله جریانی، اسکله های صادارتی و مخازن ذخیره سازی نفت خام را از جمله زیر ساخت های استراتژیک شرکت پایانه های نفتی ایران برشمرد و گفت: هم اکنون در این سه حوزه، پروژه های خوبی در حال اجراست که از میان آنها می توان به حفاظت اندی و کاتدی، تعمیر خطوط لوله و همچنین احداث مخازن چهار میلیون بشکه ای نفت خام اشاره کرد.

اسدروز، استاندار سازی تاسیسات، تجهیزات، ابزارهای الکترونیک و ابزار دقیق را از دیگر برنامه های پایانه نفتی خارگ تا پایان سال جاری برشمرد.

بر اساس این گزارش، شرکت پایانه های نفتی ایران به عنوان یکی از شرکت های ۱۰۰ درصد دولتی و تابعه شرکت ملی نفت ایران، با هدف بهبود همه جانبه و افزایش ظرفیت ذخیره سازی و ارتقای توان کیفی و کمی بارگیری و صادرات مواد نفتی کشور و با در اخیتار داشتن تاسیسات صنعتی و بکارگیری نیروی انسانی متخصص خود، مسئولیت مدیریت و راهبری عملیات اجرایی پهلودهی و جداسازی نفتکش ها، دریافت، ذخیره سازی، اندازه گیری و صدور بیش از ۹۰ درصد نفت خام کشور (از طریق پایانه نفتی خارگ) و صدور میعانات گازی (از طریق پایانه عسلویه) و عملیات معاوضه (SWAP) نفت خام دریافتی از کشورهای حوزه دریای خزر (از طریق پایانه نفتی شمال) را بر عهده دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۵۰۴۰۵ بازدید