سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

طرح جامع سلامت در منطقه عسلویه اجرا می شود

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از اجرایی شدن طرح جامعه سلامت منطقه عسلویه خبر داد و گفت: این طرح به منظور توسعه تشکیلات صنعتی و تامین سلامت اقشار بومی ساکن عسلویه و کارکنان صنعت نفت اجرایی می شود.

محمد جواد کیان؛ مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: طرح جامع سلامت به همت متخصصان پژوهشکده سلامت صنعت نفت ارزیابی و سنجیده و بر اساس استانداردهای جهانی طرح ریزی و به زودی اجرایی می شود.

وی از همکاری با بهترین متخصصان کشوری، مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی به منظور اجرای هر چه بهتر طرح جامع سلامت خبر داد و گفت: این طرح شاغلان منطقه عسلویه، پارس جنوبی و شمالی و خانواده های آنها و همچنین افراد بومی منطقه را شامل می شود.

افتتاح مرکز تحقیقات سلامت کار و محیط در عسلویه

کیان با بیان اینکه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به عنوان هاب پژوهشی و مجری سطح یک پروژه طرح جامع سلامت منطقه عسلویه انتخاب شده است افزود: به منظور اجرای بهتر این پروژه، شعبه ای تحت عنوان مرکز تحقیقات سلامت کار، محیط و آسیب های اجتماعی به زودی در عسلویه که از شعب پژوهشکده سلامت صنعت نفت است افتتاح می شود.

وی از آمادگی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت برای اجرای پروژه های پژوهشی خبر داد و گفت: با توجه به پتانسیل و پیشینه ای که این سازمان در مباحثی مانند طب صنعتی، بهداشت حرفه ای، بهداشت محیط، پزشکی خانواده، تکنولوژی های نوین پزشکی (Medical It)، کارت هوشمند سلامت و پزشکی از راه دور دارد می تواند به عنوان هاب پژوهشی و مجری سطح یک و سطح دو اجرا کننده طرح های پژوهشی باشد.

کیان به برگزاری جلسات مشترک سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با واحدهای ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت های های تابعه شرکت ملی نفت اشاره کرد و افزود: این جلسه ها با هدف بررسی مواردی از جمله طرح ارگونومیک و مخاطرات شغلی و همچنین سنجش فلزات سنگین و تاثیر آلاینده ها برگزار شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۱۹۳۹۹ بازدید