سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

حضور بسیجیان وزارت نفت در یادواره تجلیل از خانواده معظم شهدای ترور

مجید چگنی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت به همراه گروهی از بسیجیان این وزارتخانه در مراسم تجلیل از خانواده شهدای ترور دیروز (سه‌شنبه – ۱۵ شهریور) در سالن اجلاس سران حاضر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، اعضای مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت در مراسم تجلیل از خانواده معظم شهدای ترور در سالن اجلاس سران حاضر شدند تا ضمن قدرانی و تجلیل از این عزیزان، یاداوری کنند خط بسیجیان وزارت نفت شهدا و ولایت فقیه است.

در این مراسم، از همسران و فرزندان شهیدان باهنر، مطهری، قرنی، صیاد شیرازی، کلانتری،شوشتری، هاشمی‌نژاد، علی محمدی، شهریاری و رضایی نژاد تجلیل شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ترور از مقام شامخ این شهدای والامقام تجلیل کرد.

سردار سرلشکر جعفری با بیان اینکه شهادت، فقط حضور فیزیکی برای مقابله با دشمنان اسلام و انقلاب در میدان مبارزه نیست، گفت: مجاهد فی سبیل الله کسی است که با ایمان به خدا، برای انجام عمل صالح تلاش کند.

وی افزود: تلاش و مجاهدت دانشمندان جوان کشور در کشف و شکافتن مرزهای دانش، برای پیشرفت و اعتلای نظام اسلامی خود نوعی مجاهدت است؛ اگر این مجاهدت ها، مخلصانه و برای دین و خدا باشد عاقبت آن یا شهادت است و یا اینکه پاداش شهید به فرد مجاهد عطا می شود.

سردار جعفری با اشاره به اینکه در آغاز عصر جدید ایمان ،توحید و معنویت قرار داریم، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران، در تحولات عظیم جوامع اسلامی تاثیر بسزایی دارد و حرکات و مبارزات ملت های مسلمان با الگوپذیری از انقلاب اسلامی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه الگو شدن برای ما مهمترین هدف است، افزود: این مهم، کام دنیای استکبار را تلخ و ناگوار کرده است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ هم هدف از برگزاری چنین مراسمی را تبیین مظلومیت نظام دانست که نخستین و بزرگترین قربانی تروریست است.

سردار سرتیپ همدانی گفت: ۱۷ هزار نفر از مردان، زنان، کودکان و جوانان ما قربانی ترور شدندکه از این تعداد، ۱۲ هزار نفر به دست منافقان کوردل به درجه رفیع شهادت نائل شده اند.

وی افزود: موظفیم عمق جنایات وحشیانه منافقان و جریان های انحرافی و نفاق را برای همگان به ویژه جوانان این مرز و بوم روشن و آشکار کنیم؛ زیرا اگر جوانان آگاه نشوند، بیم آن است که فریب بخورند .

در ابتدای این مراسم، استاد سبزه واری، اشعاری در زمینه مبارزه و شهادت قرائت کرد.

در پایان مراسم نیز یاد و خاطره شهدا، با مرثیه خوانی و نوحه سرایی گرامی داشته شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۵۶۳۷۳ بازدید