- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

پژوهشگاه صنعت نفت میزبان دومین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو

پژوهشگاه صنعت نفت از ۱۲ لغایت ۱۹ شهریور ماه سال جاری میزبان دومین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو است.

علی مراد رشیدی، رییس مرکز تحقیقات نانوتکنولوژی پژوهشگاه صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب گفت: پژوهشگاه صنعت نفت برای دومین سال متوالی میزبان دانش آموزان منتخب از سراسر کشور به منظور فراگیری علوم نانو است.

وی افزود: ۲۰ نفر منتخب از بین ۴ هزار نفر دانش آموز شرکت کننده در المپیاد، برای آموزش در زمینه نانو مهمان پژوهشگاه صنعت نفت هستند .

رشیدی ادامه داد: پس از آموزش یک هفته ای و برگزاری آزمون توسط پژوهشگاه صنعت نفت، نفرات برتر این ۲۰ نفر معرفی و در جشنواره نانو که تا یک ماه آینده برگزار خواهد شد تقدیر خواهند شد.

وی گفت: المپیاد دانش آموزی نانو در ایران برای دومین سال برگزار می شود و ستاد نانو در واقع متولی برگزاری این المپیاد است و این ستاد در نظر دارد المپیاد نانو را سال آینده در سطح آسیا و تا دو سال آینده در سطح جهان به میزبانی ایران برگزار کند.

وی هدف از برگزاری المپیاد نانو را در مقطع دانش آموزان نخبه، آشنایی این دانش آموزان با صنعت نفت و استفاده از استعداد های آنان برای پیشرفت صنعت نفت کشور در آینده، عنوان کرد و افزود: دانش آموزان امسال در ۵ کاربرد نانو؛ نانو فیلتر و غشا ، ساخت نانو کاتالیست، ساخت نانو جاذب، نانو مواد برای شیرین سازی گاز و نانو سیالات، آموزش خواهند دید.

رشیدی گفت: دانش آموزان آموزه های خود را پس از اتمام دوره آموزشی در زمینه نانو، به صورت مقاله ارائه خواهند داد

[1] [2] [3] [4]