سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

۲۴۷ محموله کالای پروژه‌های پارس جنوبی وارد عسلویه شد

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ورود ۲۴۷ محموله کالاهای مورد نیاز پروژه های پارس جنوبی به ارزش حدود ۱۵۰ میلیون دلار به منطقه ویژه پارس در مرداد امسال خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه پارس، سید پیروز موسوی در نشست مدیران منطقه ویژه پارس افزود: در مدت یاد شده ۱۹ هزار و  ۲۴۷ تن کالای پروژه ای به ارزش ۱۴۹ میلیون و ۵۹۸ هزار دلار از طریق گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس وارد شده است.

وی درباره دیگر کالاهای وارداتی ادامه داد: همچنین در این مدت ۲۰ هزار و ۱۹۰ تن کالا به ارزش بیش از ۱۵۰ میلیون دلار وارد منطقه ویژه شده که این میزان در قیاس با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن سه درصد و از نظر ارزش ۲۷ درصد افزایش داشته است.

موسوی وضعیت صادرات کالا از منطقه ویژه را مطلوب ارزیابی و یادآوری کرد: مرداد امسال بیش از یک میلیون و ۷۹۶ هزار تن به ارزش بیش از یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون دلار از طریق منطقه ویژه پارس به خارج از کشور صادر شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس گفت: این میزان صادرات در قیاس با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۱۲ درصد و از نظر ارزش نیز ۳۲ درصد افزایش داشته است.

وی محصولات صادراتی این حوزه عملیاتی را پلی اتیلن سبک و سنگین، میعانات گازی، گازهای پروپان، بوتان، پلی اتیلن، بنزن و پارازایلین برشمرد و ادامه داد: سهم میعانات گازی از کل کالاهای صادراتی از نظر وزن ۴۴ درصد و از نظر ارزش ۴۹ درصد بوده است.

موسوی در باره وضعیت صادرات غیرنفتی در پارس جنوبی گفت: ۱۴۶ محموله غیرنفتی با وزن یک میلیون و ۶۵۶ هزار تن و ارزش ۷۵۱ میلیون و ۶۶۳ هزار دلار، از منطقه ویژه در مردادماه سال جاری صادر شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۲۷۳۳۰ بازدید