سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

افتتاح دستگاه کاهش آلودگی صوتی در دستگاه های حفاری

برای نخستین بار در صنعت حفاری، سیستم کاهش آلودگی صوتی در دستگاه حفاری ۵۹، با حضور مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، طراحی و اجرای این سیستم در قالب پروژه تحقیقاتی با عنوان (بررسی میزان آلودگی صوتی دستگاه حفاری و ارائه راهکارهای عملی جهت کاهش تراز کلی صدای دستگاه همراه با ساخت و اعمال یک نمونه کامل) و مطابق قرارداد پژوهشی میان مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران و پارک علم و فناوری خوزستان به انجام رسیده است.
در این مراسم که با حضور تنی چند از مدیران و مسئولان شرکت و معاون پارک علم و فناوری خوزستان و برخی اعضای تیم اجرایی پروژه برگزار شد، حیدر بهمنی؛ مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران ضمن تقدیر از تلاش بی وقفه تیم مشترک این پروژه، حفظ سلامت کارکنان را از وظایف مهم مسئولان شرکت خواند و بر ضرورت برنامه ریزی برای استقرار این سیستم بر روی تمامی دستگاه های حفاری و به ویژه کمپ های استراحت دستگاه های حفاری تاکید کرد.
همچنین مدیر پژوهش فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران با تشریح سیستم عملکردی و اندازه گیری میزان صدای محیط در نقاط مختلف با دستگاه های مربوطه، تاثیرات سوء آلودگی صوتی بر سلامت افراد و کارکنان دستگاه حفاری اعم از تاثیرات شنوایی و اعصاب و روان و همچنین بهره وری را برای شرکت کنندگان در مراسم تشریح کرد.
گفتنی است با نصب این دستگاه صدای موتورهای دستگاه حفاری تا حد زیادی کاهش یافته است به گونه ای که شدت صوت در محیط دستگاه حفاری از ۱۲۰ دسی بل به ۸۲ دسی بل رسیده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۱۴۳۱۷ بازدید