سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

کمپ های سکوهای ایلام ،اسفند و نصر ،نو نوار می شوند

رئیس نوسازی و ساختمان و جانشین برنامه‌ریزی منطقه عملیاتی سیری، فعالیت های عمرانی و توسعه خدمات رفاهی شرکت نفت فلات قاره ایران را در جزیره سیری تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهندس روشنی در این زمینه گفت: با توجه به قدمت ساختمان های اداری، مسکونی کمپهای ایلام، اسفند و نصر و تأسیسات این منطقه، واحد نوسازی و ساختمان در ۲ سال گذشته با تمام توان برای تعمیرات و نوسازی ساختمان های اداری، مسکونی و تأسیسات منطقه تلاش کرده است.
وی افزود: علاوه بر آن خاکریزی، خاکبرداری و همکاری در ایجاد فضای سبز، جاده‌سازی، تسطیح و جدول‌کشی خیابان ها و معابر، رنگ‌آمیزی ساختمان ها در سطح جزیره، تعمیرات در سکوها و همکاری با ارگان هایی نظیر (‌ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، گمرک و…‌) نیز در دستور کار این واحد قرار داشته که خوشبختانه به گواه همکاران در این زمینه، میلیاردها تومان صرفه‌جویی به عمل آمده است.
وی با بیان اینکه علاوه بر فعالیت های انجام شده، با هزینه‌هایی اندک توانسته ایم از طریق واحد برنامه‌ریزی، فضاهای در حال تخریب را بازسازی کنیم، ادامه داد: از جمله این فضاها می‌توان به ‌رستوران، آزمایشگاه نفت، ساختمان خلبانان، هلی‌کوپتری، رستوران شیفت، تعمیرات کمپ های اسفند، ایلام، نصر، پارسه، تأسیسات، ۴۸خوابه، مهمانسراها و … اشاره کرد که در این راستا علاوه بر انجام بیش از هفت هزار درخواست کار توسط همکاران در واحد نوسازی و ساختمان، میلیاردها تومان نیز صرفه جویی انجام شده است.
روشنی تصریح کرد: در انجام پروژه ها با همیاری همکاران دیگر واحدها نظیر واحد برق، مخابرات، بهره‌برداری، ایمنی و .. توانسته‌ایم پروژه‌هایی نظیر خط لوله گاز سیری، نیروگاه دیزل ژنراتور اضطراری، ساختمان بلوک ۲ کارمندی و نوسازی ساختمان های مسکونی و اداری را با توان منطقه به انجام برسانیم.
وی با اعلام اینکه تعداد نفرات پیمانکاری و رسمی حاضر در منطقه در هر شیفت با احتساب میهمانان به ۸۵۰ نفر می‌رسد، گفت: این تعداد نفرات، نیاز منطقه سیری به ۸۵۰ اتاق مسکونی مناسب و استاندارد را اجتناب‌ناپذیر کرده است که خوشبختانه تاکنون با افتتاح پروژه ۱۰۰ خوابه با بیش از ‌۱۰ میلیارد تومان‌ اعتبار و جذب ۱۴ میلیارد تومان برای ساخت پروژه ۱۶۰ خوابه جدید، امکان رفع نیاز یک چهارم منطقه فراهم شده است.
وی اظهار امیدواری کرد: با حمایت کمیته فنی ستاد و مدیریت عملیات تولید برای نوسازی ۶۰۰ واحد دیگر مربوط به کمپهای ایلام و اسفند و تخریب و نوسازی آنها اقدام لازم انجام شود.
رئیس نوسازی و ساختمان و جانشین برنامه‌ریزی منطقه عملیاتی سیری در ادامه گفت: با همکاری خوب مدیریت مهندسی و ساختمان و کنترل طرح‌ها پروژه‌هایی نظیر ۱۰۰ خوابه جدید، درمانگاه جدید، دندانپزشکی، رستوران جدید، ساختمان سوخت‌رسانی، عملیات دریایی، مجتمع فرهنگی ورزشی سیری، ترمینال جدید فرودگاه سیری و تأسیساتی نظیر کار‌خانه تقویت فشار گاز سلمان و NGL سیریتاکنون افتتاح شده و یا در شرف تجهیز و راه‌اندازی هستند که حفظ و نگهداری آنها نیز بر عهده واحد نوسازی و ساختمان منطقه است.
گفتنی است، تاکنون بیش از چهل شناسنامه اداری، مسکونی و رفاهی با برآورد هزینه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تهیه و به ستاد تهران جهت تأمین اعتبار ارسال شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۰۹۳۰۷ بازدید