- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

کوتاه‌سازی زمان اجرای پروژه‌های صنعت نفت با استفاده از توان داخلی

وزیر نفت با اشاره به مدت زمان نسبتاً طولانی برخی پروژه‌ها تصریح کرد: وزارت نفت تلاش دارد تا با استفاده از توان پیمانکاران داخلی و بخش خصوصی پروژه ها را در مدت زمان کوتاهتری اجرایی و به پایان برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی امروز (سه شنبه ۲۵ مرداد) با حضور در ساختمان مرکزی شرکت ملی گاز ایران در جمع مدیران این شرکت یادآور شد: تا دیروز باحضور در قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان سربازی برای میهن اسلامی خدمت می کردم و وظیفه پاسداری ازنظام را داشتم و امروز نیز در وزارت نفت، وظیفه بنده اعتلای این وزارت خانه است که در راه رسیدن به این هدف با تمام توان خواهم کوشید.

وزیر نفت گفت: تمامی تلاش من این است که با ایجاد وحدت، یکدلی و انسجام بین همکاران وزارت نفت باعث ترقی و پیشبرد اهداف این مجموعه باشم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت نیروی انسانی خاطرنشان کرد: ما باید تلاش کنیم تا با ایجاد فضایی آرام همراه با همدلی و اعتماد متقابل، منابع انسانی و پرسنلی کوشا و فعال در راستای اهداف مقدس نظام پرورش داده و از این طریق وزارت نفت را به اوج اقتدار و عظمت خود برگردانیم.

وزیر نفت در این بازدید چند ساعته که با حضور مهندس اوجی معاون وزیر نفت و مدیر عامل، اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت ملی گاز ایران همراه بود، صنعت نفت را به عنوان پایه و زیربنای اقتصاد کشور برشمرد و افزود: ما می توانیم با استفاده از توانمندی‌ها و توان صنعت نفت و نقش مؤثر آن در کشور به ساخت زیرساختهای اسلامی و جدید برای جمهوری اسلامی بپردازیم.

مهندس اوجی: تحقق ۵۳۷۷ مورد از مصوبات سفرهای مقام معظم رهبری

در ادامه این بازدید مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از تحقق ۵۳۷۷ مورد از مصوبات سفرهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و ریاست محترم جمهوری در بخش گازرسانی خبر داد.

مهندس جواد اوجی با اعلام این خبر گفت: گازرسانی به ۱۴ هزار شهر و روستای کشور جزو مصوبات سفرهای اول، دوم و سوم ریاست جمهوری و همچنین سفرهای مقام معظم رهبری به استانهای کشور بود که از این تعداد تا کنون ۵ هزار و ۳۷۷ مورد آن تحقق یافته و ۸ هزار و ۴۴۱ مورد نیز باقی مانده که نیاز به ۶۳ هزار میلیارد ریال بودجه دارد.

وی با اشاره به اهمیت گازرسانی به روستاها افزود: باتوجه به نقش بسیار برجسته هموطنان روستایی و لزوم خدمت به آنان در سالجاری گازرسانی به ۱۵۰۰ روستا را در برنامه داریم ؛ در حال حاضر تولیدگاز طبیعی در سال به میزان ۱۷۵ میلیارد متر مکعب است که انشاءا… با تلاش همکاران این میزان در افق ۱۴۰۴ به میزان ۵۰۰ میلیارد متر مکعب خواهد رسید.

مهندس اوجی در ادامه سخنان خود به اقدامات این شرکت در راستای اجرای هر چه بهتر قانون هدفمندی یارانه ها در کشور اشاره و تصریح کرد: به منظور تحقق این امر و همچنین تحقق شعار جهاد اقتصادی ، ۲۰ کارگروه در سالجاری در شرکت ملی گاز ایران تشکیل شده است.

معاون وزیر نفت همچنین خاطرنشان کرد: انجام بیش از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نظرسنجی از عموم مردم شریف ایران، نشان داد که رضایت عمومی از شرکت ملی گاز ایران در رتبه اول قرار دارد و این شرکت وظیفه خود را به نحو احسن در طرح بزرگ و ملی هدفمندسازی یارانه ها و دیگر خدماتی که به مردم عزیز ارائه می کند، انجام داده است.

وی به اطلاع رسانی دقیق، سریع و مناسب این شرکت در خصوص اجرای قانون هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و افزود: فعالیت های شرکت ملی گاز ایران مصداق عملی جهاد اقتصادی و خدمت به مردم است.

به گفته مهندس اوجی حضور نیروهای توانمند، ارزشی، متخصص و دلسوز در همه بخشها و مجموعه های مختلف شرکت ملی گاز ایران در شرکت های گاز استانی، انتقال، پالایش و دیگر شرکت های تابعه باعث شده است که رضایتمندی عمومی مردم از نحوه خدمات رسانی را در پی داشته باشد و از خداوند بزرگ بابت این الطاف شکرگزاریم.

[1] [2] [3] [4]