- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

صدور بیش از دو میلیون تن کالا از گمرک پارس جنوبی به خارج از کشور

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: در تیرماه امسال بیش از دو میلیون و ۱۳۲ هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۸۰۴میلیون دلار ازگمرک پارس دربندرعسلویه استان بوشهر به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، احمد پورحیدرافزود: صادرات این میزان کالا در مقایسه با میزان صادرات این گمرک در مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۶۱ و لحاظ ارزش ۱۵۰ درصد افزایش نشان می دهد.

وی اظهارداشت: این کالاها شامل پلی اتیلن، میعانات گازی، پروپان، بوتان و پارازایلین به کشورهای آسیای شرقی، حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی شامل هلند، بلژیک، اسپانیا، ترکیه و رومانی صادر شده است.

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اضافه کرد: صادرات این میزان کالا یک میلیارد و ۸۰۴ میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

پورحیدر گفت: بخش عمده صادرات از عسلویه را میعانات گازی تولیدشده در ۱۰ فاز میدان گازی پارس جنوبی تشکیل می دهد که در بازارهای جهانی قیمتی همپایه نفت خام دارد.

وی افزود: در این مدت ۶۴۷ هزار تن میعانات به ارزش ۵۸۵ میلیون دلار از این منطقه صادر شده که از نظر وزن یک برابر و از نظر ارزش دو برابر پارسال است

[1] [2] [3] [4]