سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ EN

توسعه همه میدان‌های منطقه قشم به شرکت نفت فلات قاره واگذار شد

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره از تصویب مصوبه ای در هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران خبر داد که بر اساس آن تولید، توسعه و مدیریت همه میدان های منطقه نفتی قشم به این شرکت واگذار می شود.

مهندس محمود زیرکچیان زاده در گفت و گو با خبرنگار شانا افزود: شرکت نفت فلات قاره ایران افزون بر توسعه میدان هنگام، توسعه میدان های چهارگانه هرمز و میدان توسن در منطقه قشم را با جدیت پیگیری می کند.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با اشاره به قرارداد منعقد شده میان شرکت ملی نفت ایران و صندوق انرژی به رهبری بانک ملت، مبنی بر سرمایه گذاری ۸٫۶ میلیارد دلاری این صندوق در پروژه های نفت و گاز گفت: سهم شرکت نفت فلات قاره از این میزان سرمایه گذاری، افزون بر ۱٫۳۵ میلیارد دلار در نظر گرفته شده که با توجه به جذب ۳۰۰ میلیون دلار آن در سال ۸۹ برنامه ریزی شده است بیش از یک میلیارد دلار از محل منابع این صندوق نیز در سال جاری و سال آینده، جذب پروژه های شرکت نفت فلات قاره شود.

وی گفتت: بر اساس برنامه ریزی ها در شرکت نفت فلات قاره، اغلب سرمایه گذاری های صندوق انرژی در پروژه های این شرکت در سال جاری، برای توسعه میدان های فروزان، رشادت و هنگام استفاده خواهد شد.

مهندس زیرکچیان زاده با بیان این که مذاکراتی برای جذب سرمایه در شرکت نفت فلات قاره از طریق فروش اوراق مشارکت نیز در حال انجام است، تصریح کرد: این شرکت در سال جاری، افزون بر ۱٫۷ میلیارد دلار از محل منابع بانک ها و منابع شرکت نیکو، جذب سرمایه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با اعلام این که هم اکنون توسعه میدان های سلیم و ساتر به عنوان میدان های مشترک ایران با کشور امارات متحده، در دستور کار شرکت نفت فلات قاره ایران قرار گرفته است، گفت: تهیه MDP توسعه فاز دوم میدان سروش رو به پایان و مذاکرات قراردادی و مالی برای توسعه میدان فروز B در حال انجام است.

وی همچنین در باره آخرین وضعیت توسعه میدان مشترک هنگام گفت: تولید کنونی میدان هنگام ۱۸ هزار بشکه نفت خام در روز است و این رقم تا پایان ماه جاری به ۲۳ هزار بشکه افزایش خواهد یافت؛ هدف افزایش تولید میدان هنگام به تولید روزانه ۳۰ هزار بشکه نیز تا پایان امسال محقق می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۵۲۴۲۱ بازدید