- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

سهم ایران در میدان‌های مشترک نفت و گاز پایمال نمی‌شود

محمد علی آبادی با اشاره به توانمندی‌های مهندس رستم قاسمی در اداره صنعت نفت،‌ گفت: اطمینان دارم با برنامه های وزیر نفت سهم ایرانیان در میدان های مشترک نفت و گاز حتی یک قطره هم پایمال نشود.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس علی آبادی صبح امروز، (یکشنبه ۱۸ مرداد) در مراسم تودیع و معارفه وزیر نفت با بیان اینکه با دستور رئیس جمهوری مدتی کوتاه را در جامعه خدمتگذار صنعت نفت بوده ام، گفت: صنعت نفت در قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران خدمات زیاد و بی نظیری را به ایران داشته است.

وی گفت: صنعت نفت ایران در زمان انقلاب با قطع صادرات نفت مهمترین شاهرگ حیاتی نظام طاغوت را قطع کرد و خدمات خود را بعد از ۳۲ سال هم اکنون نیز بدون نیاز به کارشناسان خارجی ادامه داده است.

سرپرست پیشین وزارت نفت تصریح کرد: هم اکنون بخش زیادی از اقتصاد کشور را صنعت نفت اداره می کند و مطمئنم با وجود تحریم ها و فشارهای جهانی بر ضد این صنعت، عشق و علاقه به ایران، رهبری و انقلاب باعث خواهد شد در آینده این صنعت بر مشکلات فائق آید و با اقتدار کار خود را ادامه دهد.

وی گفت: امروز برادر دیگری در صنعت نفت وارد شده است که انصافا با شناختی که در دو سال گذشته از ایشان دارم، فردی توانا، متدین و با روحیه ای مردمی و سازنده است که می تواند این صنعت را متحول کند.

علی آبادی با اشاره به سابقه کاری و اجرایی مهندس قاسمی در صنعت نفت گفت: ایشان به طور حتم بهتر از بنده می تواند این صنعت را اداره کند، از این رو وظیفه همه کارکنان صنعت نفت است که وی را در جهت ارتقای این صنعت حمایت کنند.

علی آبادی به رای اعتماد بالای مجلس شورای اسلامی به وزیر نفت پیشنهادی دولت اشاره کرد و گفت: مهندس قاسمی می تواند صنعت نفت را که در حقیقت موتور اقتصادی کشور است، به خوبی اداره کند.

[1] [2] [3] [4]