- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

کتاب زندگی در سایه تفکر منتشر شد

با توجه به اهمیت توسعه دانش در صنعت نفت، کتاب زندگی در سایه تفکر به منظور بسترسازی برای ترغیب کارکنان به عملکرد ونتایج بهتر در صنعت منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، کتاب “زندگی در سایه تفکر”تالیف توماس دونپورت که به قلم غلامرضا اصیلی ترجمه شده، از مجموعه انتشارات پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه مدیریت است که با هدف توسعه دانش در صنعت نفت منتشرشده است.

در مقدمه این کتاب با اشاره به فوران اولین چاه نفت ایران در مسجد سلیمان آمده است: صد سال از تولد صنعت نفت در ایران می‌گذرد، از آن زمان که مردم تنها برای روشنایی از نفت‌خام استفاده می‌کردند تاکنون که تقریبا در هر صنعتی رد پایی از نفت‌خام و فرآورده‌هایش دیده می‌شود، پژوهشگران مختلف در تمام زمینه‌ها و کاربردهای مربوط به نفت خام تحقیقات فراوانی انجام داده اند که پیشرفت های فناوری وسیع را در زمینه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در پی داشته است.

همچنین در بخش دیگری از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: به‌رغم وجود چالش‌های سنگین زمان‌بر بودن پروژه‌ها، ریسک‌پذیری و… تعامل مستقیم پژوهش و فناوری می‌تواند اقتدار توسعه واقعی فناوری و مدیریت دانش را در صنعت نفت به همراه داشته باشد.

بر اساس این گزارش، این کتاب در ۹  فصل شامل کارکنان دانشی چه کسانی هستند؟ تفاوت و تمایز کارکنان دانشی، دخالت سنجش و آزمایش در کار دانشی، فرآیندهای کار دانشی، فناوری سازمانی برای کارکنان دانشی، توسعه توانمندی‌های فردی کارکنان دانشی، سرمایه‌گذاری در شبکه‌ها و یادگیری کارکنان دانشی، محیط فیزیکی کار و عملکرد کارکنان دانشی و مدیریت کارکنان دانشی به چاپ رسیده است.

[1] [2] [3] [4]