سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

رویکرد مثبت نمایندگان مجلس نسبت به برنامه‌ها و اهداف وزیر پیشنهادی نفت

سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت با اشاره به جزئیات برنامه‌های دیدار وزیر پیشنهادی نفت با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به‌دنبال نشست‌های متعدد و پرسش‌و پاسخ نمایندگان و مهندس قاسمی درمجموع نمایندگان مردم در خانه ملت نظر مثبت خود را نسبت به برنامه‌ها و اهداف ایشان اعلام کرده‌اند.

دکتر شجاع‌الدین بازرگانی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این دیدارها سوالات مختلفی را برای آشنایی کامل با برنامه‌ها و برطرف‌شدن ابهام‌ها در خصوص وزیر آینده نفت پرسیدند که با پاسخ‌های مهندس قاسمی کاملا قانع شدند.

وی با اشاره به اینکه همزمان با معرفی مهندس قاسمی به مجلس شورای در وزارت نفت ستاد رای‌ اعتماد تشکیل شد، گفت: در این خصوص تا کنون اقدامات متعددی برای آشنایی با دیدگاه‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ارائه برنامه‌ها و اهداف برنامه تشکیل شده است.

دکتر بازرگانی با بیان اینکه در فاصله روز چهار شنبه تا روز یکشنبه که روز کاری مجلس شورای اسلامی بود، برخی نمایندگان مجلس از طرق مختلف دیدار حضوری یا ارتباط تلفنی با برنامه‌های و نقطه‌نظرات مهندس قاسمی وزیر پیشنهادی وزارت نفت آشنا شدند.

وی در ادامه تصیح کرد: در روز یکشنبه نیز برخی دیدارهای نمایندگان با مهندس قاسمی در دفتر دولت انجام شد و پس از پایان جلسه علنی مجلس، حوزه ارتباط با نمایندگان گسترده‌تر و جلسه‌ای با فراکسیون اقلیت مجلس برگزار شد.  همچنین جلسات مختلفی با با مجمع نمایندگان برخی استان‌ها مانند فارس و گیلان و فراکسیون خط امام(ره) انجام شد.

سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت با بیان اینکه همچنین در فواصل نماز ظهر و عصر روز گذشته (یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی دیداری چهره به چهره با حضور نمایندگان مجلس و مهندس قاسمی برگزار شد، افزود: در ادامه برنامه رسمی از ساعت ۱۴ با حضور در کمیسون انرژی تداوم یافت که در این نشست برنامه‌ها و دیدگاه‌های مهندس قاسمی تشریح شد.

به گفته وی مهندس قاسمی همچنین در نشست‌های مشترکی با اعضای کمیسیون‌های برنامه و بودجه، عمران و صنایع، ضمن پاسخ‌گویی به سوالات نمایندگان این کمیسیون‌ها به تشریح برنامه‌ها و اهداف، اولویت‌های کاری خود در وزارت نفت پرداخت.  همچنین مهندس قاسمی در دیداری با کارشناسان مناطق نفتخیز جنوب درخصوص مسائل و محورهای صنعت نفت به بحث و بررسی پرداختند.

جلسه رای اعتماد به مهندس قاسمی روز چهارشنبه برگزار می‌شود

دکتر بازرگانی با تاکید بر اینکه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز دیدارهایی با سایر مجامع نمایندگان استانهای مختلف، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دیگر کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های تخصصی برگزار خواهد شد، افزود: به‌این ترتیب تلاش می‌شود تا روز چهار شنبه که قرار است جلسه علنی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی و ازجمله مهندس قاسمی وزیر پیشنهادی وزارت نفت برگزار شود، اولویت‌های کاری ایشان به نحو مطلوبی برای نمایندگان محترم تشریح شود.

نمایندگان مجلس درمقابل مواضع رسانه‌های غربی ایستادگی می‌کنند

وی با اشاره به واکنش رسانه‌های بیگانه و وابسته به نظام سلطه به معرفی وزیر پیشنهادی نفت، تاکید کرد: باوجود اینکه آنها سعی داشتند چهره مهندس قاسمی را تخریب کنند ولی به‌نظر می‌رسد حرکت ناشیانه آنها نه‌تنها به نتیجه نرسیده، بلکه نمایندگان را در دادن رای قاطع‌تری به ایشان برانگیخته است.

سرپرست معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت نفت با بیان اینکه تجربه نشان داده نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت این اعلام مواضع رسانه‌های بیگانه حساس هستند، توضیح داد: در این مورد نیز قطعا  نمایندگان مجلس درمقابل مواضع رسانه‌های غربی ایستادگی می‌کنند؛ چنانچه ملاحظه شد نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی نسبت به این ترفند نظام سلطه، آنهم در شرایطی که وزارت نفت ایران را مورد آماج حملات تحریم قرار داده‌اند، به‌شدت واکنش نشان دادند.

رای قاطع نمایندگان، پشتوانه موفقیت مهندس قاسمی در مجامع داخلی و بین‌المللی

وی با اشاره به اینکه رای قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی نفت می‌تواند پشتوانه محکمی برای حضور موفقیت‌آمیز مهندس قاسمی در مجامع بین‌المللی همچون اوپک و مجمع کشورهای صادرکننده گاز و نیز عرصه داخلی باشد، یادآور شد: باتوجه به اینکه صنعت نفت پیشران اقتصاد کشور است، باید از حمایت کافی برای اقدامات بزرگی همچون تامین منابع مالی و تعامل و همفکری با سایر  سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط برخوردار باشد.

دکتر بازرگانی در پایان به وجود دو سرمایه اصلی مخازن هیدروکربوری و منابع انسانی در صنعت نفت اشاره و یادآوری کرد: باید با استفاده مطلوب از منابع هیدروکربوری در جهت توسعه زیرساخت‌ها و ایجاد اشتغال پایدار اقدام شود؛ از سوی دیگر منابع انسانی زیربنای توسعه پایدار هستند که ضرورت دارد در جهت حفظ و ارتقا و صیانت از حرمت  منابع انسانی تلاش شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۴۰۴۳۸ بازدید