سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

جایگاه‌های سی‌ان‌جی به ۴ هزار باب افزایش می‌یابد

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: با پیش بینی تولید ۴ میلیون خودروی گازسوز تا پایان سال ۹۴ امکان افزایش ظرفیت جایگاه های سی ان جی به ۴ هزار باب وجود دارد.

به گزارش خبرنگار شانا، محمد رویانیان صبح امروز (دوم مرداد) در چهارمین همایش و نمایشگاه بین المللی سی ان جی در مرکز همایش های هتل المپیک با اعلام این که هم اکنون دو میلیون و ۷۰۰ هزار خودروی گازسوز در کشور وجود دارد، گفت: با افزایش تولید خودروهای گازسوز، در صورت راه اندازی این تعداد جایگاه، درمقابل هر هزار خودرو یک جایگاه در کشور خواهیم داشت.

وی افزود: هم اکنون حدود ۲۴ درصد خودروها گازسوز هستند و سالانه ۲٫۵ میلیون وسیله نقلیه به این تعداد افزوده می شود که نیازمند افزایش ظرفیت عرضه سی ان جی در کشور است.

محمد رویانیان تاکید کرد: در سال ۸۶ روزانه حدود ۷۵ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شد که اگر این میزان مصرف با توسعه سی ان جی، سهمیه بندی بنزین و طرح کارت هوشمند سوخت و نیز هدفمندی یارانه ها کنترل نمی شد، هم اکنون روزانه بیش از ۱۱۰ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شد.

وی افزود: تا پایان سال ۹۴ بیش از ۳۰ میلیون وسیله نقلیه در کشور تردد خواهند کرد که این موضوع می تواند مصرف بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین روزانه را در کشور رقم بزند، ضمن آن که توسعه صنعت سی ان جی می تواند تا حد چشمگیری از این رشد روزافزون مصرف پیشگیری کند.

رویانیان با تاکید بر رویکرد توسعه ای و مدیریت صنعت سی ان جی در کشور گفت: اشتغال، خودکفایی، کمک به محیط زیست و کاهش مصرف بنزین، از مزایای این توسعه است و هم اکنون ۱۲۰ گروه صنعتی در این بخش فعالیت می کنند.

رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور با تاکید بر این که در سال های اخیر وزارت نفت در زمینه توسعه صنعت سی ان جی موفق عمل کرده است، گفت: هم اکنون بیش از ۱۷۰۰ باب جایگاه سی.ان.جی در کشور فعال است که این تعداد تا پایان سال ۹۰ به دو هزار و ۵۰۰ باب افزایش خواهد یافت.

چهارمین همایش و نمایشگاه بین المللی سی ان جی صبح امروز با حضور مدیران و متولیان این صنعت در مرکز همایش های هتل المپیک آغاز به کار کرد.

این رویداد در یک همایش یک روزه دوم مرداد، نمایشگاه تخصصی سه روزه از دوم تا چهارم مرداد و هفت عنوان کارگاه آموزشی به ارائه توانمندی ها، فرصت ها و چالش های این صنعت خواهد پرداخت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۴۳۶۰ بازدید