سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

تولید بیش از ۱۲۳میلیون بشکه نفت خام در شرکت کارون

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از تولید حدود ۱۲۳میلیون و۶۰۰هزار بشکه نفت خام طی چهار ماهه اول امسال در این شرکت خبر داد.

محسن دهانزاده، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: تولید این میزان نفت، به معنای تحقق۱۰۲درصد برنامه های تولید شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در چهارماهه اول سال جاری  است.

وی با مقایسه میزان تولید چهار ماه نخست شرکت نفت و گاز کارون در سالجاری با میزان مشابه پارسال گفت: میزان تولید نفت این شرکت در ۴ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه  سال گذشته ، حاکی از افزایش بیش از ۷۰۲هزار بشکه ای نفت این شرکت در چهار ماهه نخست سال جاری است.

دهانزاده افزود:نیمی از نفت خام تولیدی شرکت کارون برای صادرات به پایانه نفتی خارگ و مابقی نیز جهت مصارف داخلی به پالایشگاه های تهران و آبادان ارسال می شود.

وی همچنین میزان  تولید گاز طبیعی در شرکت کارون را طی این مدت بیش از ۶۵۲میلیون فوت مکعب در روز اعلام کرد و گفت:  تولیدگاز در این شرکت نیز نسبت به مدت مشابه  سال قبل ۱/۱درصد رشد را تجربه کرده است.

به گفته وی درسال گذشته روزانه بیش از ۶۴۴میلیون فوت مکعب  گاز از مخازن تحت مدیریت شرکت نفت و گاز کارون استحصال شده که برای مصارف داخلی در اختیار شرکت ملی گاز قرار گرفته است.

رشد۱۳درصدی تولید مایعات گازی این شرکت کارون

دهانزاده در ادامه از رشد۱۳درصدی تولید مایعات گازی این شرکت در چهار ماهه اول امسال خبر داد و گفت: طی این مدت روزانه ۶۵هزار بشکه مایعات گازی در شرکت کارون تولید شده که با توجه به تولید حدود۵۷هزار بشکه ای در مدت مشابه سال قبل،تولید مایعات گازی شرکت کارون در سال جاری ۱۳درصد رشد داشته است.

وی گفت:مایعات گازی تولید شده  برای تامین خوراک در اختیار پتروشیمی بندر امام قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت کارون همچنین با اشاره به آب تولیدی شرکت کارون گفت:طی چهار ماهه اول امسال روزانه حدود۳ میلیون متر مکعب آب صنعتی، شرب و خام در این شرکت تولید شده است.

دهانزاده در پایان یادآور شد: شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون به عنوان بزرگترین شرکت بهره بردار نفت و گاز تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت خام، معادل یک چهارم کل نفت تولیدی کشور را از ۵ میدان نفتی اهواز، آبتیمور، منصوری، آزادگان، رامین و چاه شماره-۲ دارخوین استخراج و پس از فرآورش به مبادی مصرف ارسال می نماید.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۹۳۰۰ بازدید