سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

وزیر نفت باید با برنامه‌های دولت هماهنگ باشد

مهمترین منبع درآمد کشوری به مانند کشور ایران را درآمدهای حاصل از فروش نفت تشکیل می‌دهد پس پر بیراه نیست اگر بگوییم وزارت نفت کلیدی‌ترین وزارت‌خانه دولت کنونی و دولت‌های قبلی بوده است.

بی تردید بدون وزیر ماندن این وزارت‌خانه هم به زیان دولت است که موجب تاخیر در زمان عملی‌شدن شعارهای دولت خواهد شد و هم به زیان مردم. با این وجود نباید کیفیت در انتخاب وزیر را فدای کمیت کرد و نباید فردی انتخاب شود که نتواند کشتی صنعت نفت را به سر منزل مقصود برساند.

طبق فرمایش امام علی (ع) باید کارهای بزرگ را به انسان‌های بزرگ سپرد که سپردن این کارها به انسان‌های کوچک بی تردید شکست به همراه خواهد آورد؛ با معرفی محمد علی آبادی، در روزهای اخیر بحث بر سر انتخاب وزیر مهم‌ترین وزارت‌خانه کشور بالا گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، سید قدرت‌الله حسینی‌پور نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر نفت علاوه بر اینکه باید حایز شرایط اختصاصی اهراز پست وزارت باشد باید وزیری هماهنگ با برنامه‌های دولت باشد، تصریح کرد: در این صورت خواهد توانست برنامه‌های دولت را اجرا کند.

به گفته وی وزیر منتخب رییس‌جمهور باید بازوانی قوی از جنس تفکر و تخصص داشته باشد تا بتواند مثمرثمرتر به انجام وظایف بپردازد. بی شک در شرایط حساس کنونی نیز یکی از وظایف حساس وزیر، برقراری امنیت و آرامش روانی در حوزه تحت امر خود خواهد بود که این مهم مستلزم فن مدیریت و تجارب در عرصه‌های مدیریتی است.

حسینی‌پور در رابطه با معرفی علی ابادی و گرفتن رای اعتماد او از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: شرایط برای رای اعتماد به مهندس علی ابادی سرپرست کنونی وزارت نفت روز به روز بهتر می‌شود.

وی با تشریح تلاش‌های قابل تقدیر سرپرست وزارت نفت در نشست اوپک اظهار داشت: عملکرد علی ابادی در اوپک نشان از درایت، توانمندی و شایستگی وی در این وزارتخانه است.

عضو کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: علی ابادی از مدیران شناخته شده و سرمایه‌های مدیریتی کشور است که در تمامی رده‌های مدیریتی تاکنون موفق عمل کرده است.

نماینده مردم شهرستان گچساران در خانه ملت ابراز امیدواری کرد تا در سایه مدیریت توانمند و کلان‌نگر علی ابادی، عقب‌ماندگی‌های مناطق نفت‌خیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل و گامی بلند در جهت پیشرفت این صنعت و در نهایت پیشرفت اقتصاد کشور برداشته شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۴۹۳۷۸ بازدید