سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

مهم‌ترین رویدادهای خبری شرکت مهندسی و توسعه نفت در سال ۱۳۹۹

 فروردین ۹۹

بازدید معاون امور عمرانی استانداری و مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از وضعیت آبگیری هورالعظیم

دکتر عبیات معاون امور عمرانی استانداری و محمدجواد اشرفی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان با حضور هیأتی متشکل از نمایندگان شرکت مهندسی و توسعه نفت ، در روز ۱۲ فروردین‌ماه از هورالعظیم بازدید کرد.

همگام با رعایت الزامات بهداشتی و دستورالعمل های ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، عملیات اجرایی بصورت شبانه روزی در بخش زودهنگام طرح ملی گوره-جاسک در جریان است

ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، فعالیت های اجرایی بخش زود هنگام  طرح ” خط لوله انتقال نفت خام گوره- جاسک ” به صورت شبانه روزی در حال انجام است.

اولویت‌های شرکت متن در سال جهش تولید تشریح شد/ اجرای طرح انتقال نفت خام گوره-جاسک بر اساس برنامه زمان‌بندی

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت اجرای طرح توسعه انتقال نفت خام از گوره به جاسک را مهمترین اولویت سال ۱۳۹۹ این شرکت خواند و ضمن شرح آخرین وضعیت طرح توسعه میادین غرب کارون از برنامه ریزی برای توسعه فاز دوم آنها در سال جدید خبر داد.

روحانی: روند احداث خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک تسریع شود

رئیس‌جمهوری در گفت‌وگو با وزیر نفت ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور حفظ سلامت کارکنان، بر پیشبرد پروژه‌های زیربنایی وزارت نفت به ویژه تسریع در روند احداث پروژه خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک تاکید کرد.

۶ حلقه چاه جدید در میدان یاران جنوبی، راه‌اندازی و وارد مدار تولید شد

همایون کاظمینی سرپرست طرح توسعه میدان نفتی یاران جنوبی، از راه‌اندازی و بهره‌برداری ۶ حلقه چاه جدید در این میدان مشترک نفتی خبر داد.

تأکید رئیس‌جمهوری بر شتاب‌بخشی به اجرای طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت

رئیس‌جمهور با قدردانی از تلاش همه کارکنان صنعت نفت، به وزیر نفت دستور داد به روند پیشبرد برنامه‌های افزایش تولید فرآورده‌های نفتی و جلوگیری از خام‌فروشی نفت، بیش از پیش شتاب دهد.

 

اردیبهشت ۹۹

افزایش ظرفیت تولید در میدان مشترک یاران جنوبی، با استفاده از سیستم تفکیک‌گر سیار

سیستم تفکیک گر سیار در طرح توسعه میدان نفتی یاران جنوبی راه‌اندازی خواهد شد. پس از راه‌اندازی و بهره برداری از چاههای این میدان در فروردین ماه سال جاری، عملیات نصب سیستم تفکیک‌گر سیار با هدف افزایش ظرفیت تولید و انتقال نفت در مراحل نهایی می‌باشد.

عملیات اجرایی طرح ملی گوره-جاسک با شتاب ادامه دارد

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از آخرین وضعیت و پیشرفت توسعه طرح ملی گوره-جاسک بازدید کرد. تورج دهقانی ضمن بازدید از طرح استراتژیک و ملی خط انتقال نفت خام از گوره به جاسک با اشاره به تاکید رئیس جمهوری، وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مبنی بر تکمیل این طرح در سال جاری که نام جهش تولید را به خود گرفته است، گفت: تمامی پیمانکاران، مشاوران و مهندسان در حال تلاش هستند تا این طرح در زمان مقرر اجرایی شود.

در اولین ماه سال جهش تولید، ظرفیت تولید لوله در طرح گوره-جاسک ۲/۵ برابر گردید

در اولین ماه سال جهش تولید، ظرفیت یکی دیگر از شرکت های بزرگ لوله سازی کشور به کار گرفته شد و شروع عملیات تولید در ساعت ۲:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه ۲۶ فروردین ماه، ظرفیت تولید لوله برای این طرح ملی و راهبردی ۲/۵ برابر گردید.

اهم فعالیت ها و دستاوردهای انجام شده توسط واحد HSE&PD طرح راهبردی و ملی انتقال نفت خام گوره به جاسک تشریح شد

به مناسبت روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای اهم فعالیت ها و دستاوردهای انجام شده توسط واحد HSE&PD طرح استراتژیک و ملی انتقال نفت خام گوره به جاسک و پایانه صادراتی جاسک که یکی از طرح‌های توسعه ای شرکت مهندسی و توسعه نفت می‌باشد، تشریح شد؛

خط لوله گوره-جاسک، تبلور عزم ‌ملی

مجاورت منطقه مکران با آب‌های آزاد بین‌المللی در سرتاسر مرز جنوبی و همسایگی مستقیم با کشورهای پاکستان و افغانستان و به‌طور غیرمستقیم با کشورهای آسیای مرکزی (ازطریق ترکمنستان)، این منطقه را به درگاهی مناسب برای دسترسی به دریاهای آزاد و تردد آسان کشتی‌های تجاری نسبت‌به تنگه هرمز و منطقه خلیج‌فارس بدل کرده است.
در حال حاضر سواحل جنوب شرقی ایران تا بندر چابهار، در زمره‌ یکی از کم‌توسعه‌‌یافته‌ترین مناطق کشور بوده که دولت دوازدهم همسو با برنامه کلان توسعه سواحل مکران، یکی از مأموریت‌های یازده‌گانه‌ اصلی وزارت نفت را تحت عنوان توسعه سواحل مکران مشخص کرده است.

 

خرداد ۹۹

 

توسعه سواحل مکران در سایه انتقال نفت و گاز به شرق تنگه هرمز

​​​​با ساخت خط لوله نفت‌خام «گوره – جاسک»، در گام نخست در سواحل مکران و منطقه جاسک ۲۰ مخزن ذخیره‌سازی نفت با ظرفیت حدود ۱۰میلیون بشکه، پایانه و چندین پست اسکله و گوی شناور(SPM)، نیروگاه‌های برق، کارخانه‌های آب شیرین، جاده‌های دسترسی و سایر زیرساخت‌های مهم صنعتی ساخته می شود.

توضیحات معاون منابع انسانی وزیر نفت درباره افزایش امتیازات جدول حقوق کارکنان صنعت نفت

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت در مورد افزایش ۵۰ درصدی امتیازات جدول حقوق کارکنان صنعت نفت، گفت: به دلیل آنکه وزارت نفت تابع قانون مدیریت خدمات کشوری نیست، این مساله امکان اجرا ندارد، با این حال به‎دنبال شرایط دیگری برای افزایش امتیازات هستیم.

خط لوله گوره – جاسک؛ گام بلند برای توسعه مناطق محروم

پروژه خط لوله نفتی گوره به جاسک گام بلند شرکت ملی نفت ایران در انجام مسئولیت‌های اجتماعی است که می‌تواند با ایجاد توسعه پایدار، به محرومیت‌زدایی و افزایش سطح امنیت اجتماعی و رفاه خانوار در منطقه جاسک و استان‌های همجوار هرمزگان منجر شود.

توضیحات موسسه نظم‌آفرینان ایمان درباره خبر خودکشی یکی از کارکنانش

مؤسسه «نظم‌آفرینان ایمان» که نیروی انسانی نگهبانی و حراست از محدوده چاه شماره ۱۹ میدان نفتی یادآوران را تأمین می‌کند درباره خبر خودکشی یکی از کارکنانش توضیحاتی ارائه کرد.

دستور وزیر نفت برای پیگیری حادثه خودکشی در تاسیسات نفتی یادآوران

وزیر نفت در حکمی محمدرضا شمسایی، مشاور امور عمرانی خود را برای پیگیری علت واقعی حادثه خودکشی یکی از کارکنان شاغل در شرکت پیمانکاری دست دوم تاسیسات میدان نفتی یادآوران مامور کرد تا موضوع را از جوانب مختلف بررسی و گزارش آن را به همراه پیشنهاد خود ارائه کند.

ساخت شیر دروازه ای ۴۲ اینچ در طرح ملی خط لوله گوره جاسک آغاز شد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه، تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از آغاز اجرای ریخته گری شیر دروازه ای در طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره- جاسک خبر داد و گفت: برای اولین بار است که ساخت شیرهای دروازه ای ۴۲ اینچ سازگار با  سرویس ترش، توسط سازندگان داخلی تولید می شود.

 

تیر ۹۹

مقام معظم رهبری استراتژیک‌ترین کار دولت را ساخت خط لوله گوره-جاسک دانستند

رئیس جمهوری در دیدار با استانداران گفت: مقام معظم رهبری یک بار که در محضر ایشان بودم به من گفتند استراتژیک‌ترین کار دولت شما ساخت خط لوله گوره-جاسک است.

عملیات احداث خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک و پایانه صادراتی در منطقه مکران با دستور رئیس جمهوری به‌طور رسمی آغازشد

با دستور رئیس جمهوری، عملیات رسمی احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک و پایانه صادراتی در منطقه مکران، صبح روز پنج شنبه (۵ تیرماه ۱۳۹۹) آغاز شد.

سهم ۹۵ درصدی خدمات و تجهیزات ایرانی در طرح انتقال نفت گوره به جاسک

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران سهم خدمات و تجهیزات ایرانی در طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک را بیش از ۹۵ درصدی اعلام کرد و گفت: با ضرباهنگ فعلی، امیدواریم در اسفندماه امسال شاهد بهره‌برداری از خط لوله این طرح باشیم.

رئیس جمهوری درآیین آغاز رسمی احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک و پایانه صادراتی در منطقه مکران:

جاسک به پایگاه مهم صادرات نفت ایران تبدیل می‌شود

رئیس جمهوری با استراتژیک خواندن خط لوله انتقال نفت خام گوره – جاسک تاکید کرد:‌ امروز روز اعتماد خریداران نفت ایران است و جاسک به پایگاه مهم صادرات نفت ایران تبدیل می‌شود.

“گوره-جاسک” هم نفت را به مکران می‌برد، هم نان را

قرار است که امسال یکی از طرح‌های دیرینه ایران محقق شود؛ هدفی که از دهه ۶۰ به نوعی دغدغه کشور بوده و اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، از ابتدای سال ۱۴۰۰ موقعیت ممتازتری را برای صنعت نفت ایران و امنیت کشور ایجاد خواهد کرد.

طرح انتقال نفت، تمرین توانستن در شرایط تحریم

افتتاح خط لوله انتقال نفت گوره-جاسک به‌عنوان یکی از راهبردی‌ترین طرح‌های دولت تدبیر و امید آن هم در روزهای تحریم و تردید نشان داد که حتی اگر کارزار تحریم‌های آمریکا هر لحظه شدت بگیرد، باور به توانستن می‌تواند راهگشا باشد.

سیمای جاسک در توسعه منافع ملی ایران

خبر خوش اینکه سرانجام احداث پایانه صادرات نفتی ایران در سواحل جاسک در مکران آغاز شد. پس‌ از قریب به چهار دهه گفت‌وگوی ملی، با اجرای یک خط لوله صادراتی از تلمبه‌خانه‌های گوره بوشهر در نزدیکی جزیره خارک به جاسک فعلاً امکان روزانه یک میلیون بشکه صادرات نفت، خارج از تنگه هرمز، برای ایران فراهم می‌شود.

افتتاح راهبردی‌ترین طرح دولت با کلید زنگنه

راه جایگزین صادرات نفت

در طرح ملی و راهبردی انتقال نفت خام گوره به جاسک، همه پیمانکاران، تولیدکنندگان و سازندگان ایرانی هستند و بیش از ۹۵ درصد خدمات و کالاهای مورد نیاز از داخل کشور تأمین می‌شود.

آغاز رسمی احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره جاسک در آئینه رسانه

از آنجایی که اهمیت این طرح عظیم ملی و استراتژیک بر هیچ کس پوشیده نیست، آغاز رسمی آن نیز بازتاب گسترده‌ای در رسانه ها، شبکه ها و سایت های خبری همراه بود.

کیوان یاراحمدی مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر:

شمارش معکوس برای تولید نهایی از میدان نفت‍ی آذر آغاز شد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، نوزدهمین جلسه کمیته مشترک مدیریت(JMC)  طرح توسعه میدان نفتی آذر در روز چهارشنبه (یازدهم تیرماه ۱۳۹۹)، با حضور شرکت مهندسی و توسعه نفت به عنوان کارفرما و پیمانکار مربوطه برگزار شد.

واگذاری توسعه یک میدان مشترک به شرکتی ایرانی

قرارداد طرح توسعه میدان نفتی یاران امضا شد

قرارداد طرح توسعه میدان نفتی یاران در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی، بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا امضا شد. و وزیر نفت در این خصوص گفت: اگرچه امروز به دلیل تحریم‌ها تولید نفت ایران کم است، اما ایجاد ظرفیت تولید امری راهبردی است تا صنعت نفت کشور بتواند در هر زمانی که نیاز است، سهم خود را احیا کند؛ ما تسلیم نمی‌شویم.

احمد مرادی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در خصوص امضای قرارداد طرح توسعه میدان نفتی یاران بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا گفت: بی‌شک، افزایش ظرفیت تولید نفت‌خام، حفظ سرمایه ملی در میدان‌های مشترک و حمایت از تولید داخلی و اشتغال از جمله دستاوردهای واگذاری توسعه میدان‌های مشترک به شرکت‌های ایرانی است.

قرارداد توسعه میدان مشترک آزادگان جنوبی امضا شد

واحد فرآورش مرکزی با ظرفیت ۳۲۰ هزار بشکه به مدار میآید

قرارداد توسعه میدان آزادگان جنوبی و قرارداد احداث کارخانه فرآورش مرکزی (CTEP)، میان شرکت مهندسی و توسعه نفت و شرکت پتروپارس امضا شد.

بیژن زنگنه وزیر نفت به امضای قرارداد میدان مشترک آزادگان اشاره کرد و گفت : افزایش بازیافت نفت در این میدان فوق‌العاده مهم و حیاتی است این قرارداد با یکی از نمادهای فناوری ملی یعنی شرکت پتروپارس امضا می‌شود

مسعود کرباسیان  مدیر عامل شرکت ملی نفت نیز در مراسم امضای قرارداد تکمیل طرح توسعه آزادگان جنوبی اعلام کرد با امضا شدن این قراردادها می‌توان ادعا کرد هیچ میدان بزرگ هیدروکربوری در کشور وجود ندارد که توسعه آن بدون قرارداد همکاری مشترک با دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر در کشور دنبال شود.

تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در مراسم امضای قرارداد با اشاره به پیشرفت ۶۷ درصدی کار در فاز نخست توسعه میدان آزادگان جنوبی، گفت: انتظار است پتروپارس ضمن تکمیل بخش باقی‌مانده توسعه طرح، به موضوع افزایش ضریب بازیافت این میدان توجه ویژه‌ای داشته باشد.

محمدحسن پنجه‌شاهی  رئیس انستیتو مهندسی نفت دانشگاه تهران در این مراسم گفت: مطالعه این مجموعه روی میدان آزادگان، نتایج ارزشمندی به دنبال داشته است که بر مبنای آن، امکان افزایش ۱۰ درصدی ضریب بازیافت این میدان مشترک وجود دارد.

 

مرداد ۹۹

به بهانه امضای قرارداد تکمیل طرح توسعه

آزادگان جنوبی؛ از دیروز تا امروز

قرارداد تکمیل طرح توسعه آزادگان جنوبی و احداث واحد فرآورش مرکزی، ۳۰ تیرماه امسال بین شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و پتروپارس امضا شد تا بر مبنای آن، بیش از ۳۰ درصد باقیمانده فاز نخست توسعه این میدان طی ۳۰ ماه از سوی پتروپارس، تکمیل و CTEP نیز در این مدت احداث شود.

دکتر فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس و جمعی از اعضای کمیسیون، از میدان نفتی یادآوران بازدید بعمل آوردند

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر عباسی، با هیئت همراه شامل تعدادی از اعضای این کمیسیون و مدیران ارشد شرکت ملی نفت با همراهی دکتر تورج دهقانى مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و نیز مجریان میادین نفتی غرب کارون، روز پنج شنبه ۹مرداد ماه، از طرح توسعه میدان نفتی یادآوران بازدید بعمل آوردند.

پیشرفت فیزیکی طرح احداث خط لوله گوره-جاسک از ۵۰ درصد گذشت

مجری طرح احداث خط لوله انتقال نفت از گوره به جاسک، پیشرفت فیزیکی این طرح را ۵۱ درصد عنوان کرد و گفت: به این منظور، حدود ۱۰ هزار نفر در کارگاه‌های مختلف مشغول به کار هستند.

نصب نسل سوم پمپ‌های SRP برای نخستین بار در غرب کارون در میدان نفتی یاران

نسل سوم پمپ‌های میله‌ای مکشی (SRP) برای نخستین بار در منطقه عملیاتی غرب کارون در چاه شماره ۱۴ میدان یاران شمالی نصب شد و موجب افزایش ظرفیت تولید نفت این میدان مشترک شد.

به‌کارگیری نیروهای بومی؛ اولویت طرح‌های توسعه‌ای غرب کارون

مجریان طرح‌های توسعه‌ای نفت در منطقه عملیاتی غرب کارون تأکید کردند آموزش و به‌کارگیری نیروهای بومی در اجرای این طرح‌ها همواره در اولویت قرار داشته است و این سیاست همچنان دنبال می‌شود.

بهره‌برداری از تلمبه‌خانه غرب کارون به نفت و گاز اروندان واگذار شد

بهره‌برداری از تلمبه‌خانه غرب کارون و خطوط لوله خروجی نفت خام سبک و سنگین (حدفاصل تلمبه‌خانه تا رودخانه کارون) به شرکت نفت و گاز اروندان واگذار شد.

فاز نخست زنجیره انتقال نفت خام میادین غرب کارون به طور رسمی افتتاح شد

فاز نخست زنجیره انتقال نفت خام میادین غرب کارون روز ۵ شنبه ۲۳ مردادماه، با حضور فرخ علیخانی معاون تولید شرکت ملی نفت ایران، تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، جهانگیر پورهنگ مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان، سیروس آقاجری مجری طرح و نیز تعدادی از مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران و شرکت مهندسی و توسعه نفت به طور رسمی افتتاح و به شرکت بهره برداری نفت و گاز اروندان تحویل داده شد.

سیروس آقاجری مجری طرح خطوط لوله و تأسیسات جانبی انتقال نفت خام میادین غرب کارون در آیین تحویل و تحول تاسیسات و عملیات راهبری این طرح گفت: تلمبه خانه غرب کارون از مجهزترین تلمبه خانه های صنعت نفت است که امکان انتقال ۴۶۰ هزار بشکه نفت سنگین و ۲۵۴ هزار بشکه نفت سبک را دارد.

با نصب دستگاه تفکیک‌گر ساخت داخل کشور؛

افزایش ظرفیت تا سقف ۲۵ هزار بشکه در روز در میدان نفتی یاران جنوبی محقق شد

برای اولین بار در میادین نفتی غرب کارون دستگاه تفکیک‌گر ساخت داخل کشور نصب گردید و امکان انتقال نفت از میدان مشترک یاران جنوبی تا سقف ۲۵ هزار بشکه در روز فراهم گردید.

 

شهریور ۹۹

 

پروژه احداث نیروگاه غرب کارون با دستور رئیس‌جمهوری افتتاح شد

پروژه احداث نیروگاه غرب کارون دوشنبه، سوم شهریورماه بصورت ویدئو کنفرانس، از سوی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، به‌طور رسمی افتتاح شد.

وزیر نفت در آیین بهره‌برداری از طرح های ملی وزارت نفت:

جهش ۶ برابری تولید نفت در غرب کارون

بیژن زنگنه  وزیر نفت از نیروگاه غرب کارون به‌عنوان سومین طرح ملی وزارت نفت که امروز افتتاح می‌شود نام برد و با بیان اینکه نیروگاه غرب کارون نیروگاه اختصاصی شرکت نفت برای میدان‌های مشترک غرب کارون است، افزود: دلیل تأسیس نیروگاه اختصاصی برق در غرب کارون از سوی شرکت نفت گفت: به‌دلیل وضع تولید برق در خوزستان، مدیریت شرکت ملی نفت تصمیم گرفت به‌منظور پایداری تولید نفت، تأسیسات برق را بسازد و خود برق مورد نیاز را تأمین کند.

دکتر تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت:

تامین برق، تضمین‌کننده تولید مستمر نفت در غرب کارون است

دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، در مراسم  افتتاحیه احداث نیروگاه غرب کارون گفت: تامین پایدار برق، تضمین‌کننده تولید مستمر نفت در میدان‌های غرب کارون است و ساخت و راه‌اندازی نیروگاه غرب کارون از این حیث بسیار اهمیت دارد.

به رغم وجود تحریم، ظرفیت تولید در میادین مشترک غرب کارون از ٧٠ هزار بشکه در آغاز دولت به ۴٠٠ هزار بشکه در روز افزایش یافته است

استاندار خوزستان گفت: در سال آغاز به‌کار دولت تدبیر و امید تولید روزانه نفت در غرب کارون ۷۰ تا ۸۰ هزار بشکه بود و اکنون به رقم ۴۰۰ هزار بشکه رسیده است، در صورت اجرای کامل برجام این رقم می‌توانست به روزانه ۱٫۲میلیون بشکه برسد.

احداث خط لوله گوره-جاسک و پایانه صادراتی مکران؛ یک تیر و چند نشان

یکی از مهمترین طرح های در دست اقدام شرکت ملی نفت ایران در مسیر توسعه همه جانبه صنعت نفت، طرح استراتژیک و ملی انتقال نفت خام گوره به جاسک و ساخت پایانه صادراتی بندرجاسک است که از مدت ها پیش با هدف توسعه میدان های مشترک غرب کارون و تعریف شاهراه جدید صادراتی نفت ایران در دستور کار قرار گرفته است.

توضیحات شرکت مهندسی و توسعه نفت درباره پمپ‎ های طرح ملی گوره-جاسک

روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت با انتشار جوابیه‌ای در واکنش به گزارش خبرگزاری فارس با عنوان «پشت پا به توان داخلی در پروژه خط لوله گوره-جاسک» توضیحاتی را ارائه کرد.

با نصب دستگاه تفکیک‌گر سیار (MOS) ساخت داخل کشور؛

ظرفیت تولید میدان یاران جنوبی افزایش یافت

به همت متخصصان این شرکت با نصب دستگاه تفکیک‌گر سیار(MOS) برای نخستین بار در کشور، میزان ظرفیت تولید طبیعی در میدان مشترک نفتی یاران جنوبی بالغ بر ۵ هزار بشکه اضافه گردید و به سقف ۲۵۰۰۰ بشکه در روز رسید که هزینه‌ میانگین آن معادل ۱۶.۵ سنت برای هر بشکه می باشد.

تورج دهقانی مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت؛

بر تسریع فعالیت های اساسی گستره ها و تلمبه خانه های طرح گوره – جاسک تاکید کرد

تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در مورخ ۱۹ شهریور ماه طی بازدید سه روزه خود از طرح ملی انتقال نفت خام گوره – جاسک،‌ ضمن پیگیری تمامی جبهه های کاری فعال در این طرح،  بر تسریع فعالیت های اساسی گستره ها و تلمبه خانه های طرح گوره – جاسک تاکید کرد.

کیوان یاراحمدی، مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر:

طرح آذر در آستانه دستیابی به ظرفیت تولید نهایی ۶۵ هزار بشکه نفت در روز می‌باشد

کیوان یاراحمدی مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر اعلام کرد: با راه اندازی موفقیت آمیز ردیفهای نفتی و تأسیسات جانبی واحد فرآورش مرکزی (CPF) میدان نفتی آذر و تولید نفت با مشخصات کیفی مورد نظر، این طرح در آستانه تحقق تولید نهایی قرار گرفته است.

پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه احداث مخازن در پایانه جاسک

عبداله احمدی مدیر پروژه مخازن ذخیره سازی نفت خام در طرح گوره-جاسک، میزان پیشرفت در ساخت این مخازن را ۳۰ درصد اعلام کرد و گفت: با ورود کالاهای مورد نیاز در این پروژه روند پیشرفت آن در چند ماه آینده شتاب بیشتری خواهد داشت.

نیما ربیعی جانشین مجری طرح در پروژه برق‌رسانی طرح خط لوله گوره-جاسک

آخرین وضعیت پروژه‌های برق‌رسانی، به ایستگاه‌ها و تأسیسات خط لوله گوره-جاسک را تشریح کرد

نیما ربیعی جانشین مجری طرح در پروژه برق‌رسانی طرح خط لوله گوره-جاسک اظهار داشت: در این طرح با توجه به طول خط لوله، جهت ارسال نفت خام از گوره-جاسک پنج تلمبه‌خانه و دو ایستگاه توپک‌رانی به همراه تأسیسات ذخیره و بارگیری در نظر گرفته شده است که برق‌رسانی به این پنج ایستگاه و توپک‌رانی‌ها به عهده این بخش می‌باشد.

 

مهر ۹۹

 

محمد سقایی، مجری طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره- جاسک:

کارفرما،‌ سازندگان داخلی، پیمانکاران و نیروی انسانی همصدا: “ما می توانیم”

محمد سقایی، مجری طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره – جاسک گفت: سازندگان ایرانی، شرکت های پیمانکار و نیروهای انسانی مستقر در طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره جاسک و ستاد شرکت مهندسی و توسعه نفت با تلاش بی وقفه و شبانه روزی خود،‌ به معنای واقعی کلمه” ما می توانیم” را به منصه ظهور رساندند.

ثبت بیش از ۳۰ میلیون بشکه تولید تجمعی نفت در فاز زودهنگام

طرح توسعه آذر در آستانه بهره‌برداری قرار گرفت

مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر در شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: تولید تجمعی این طرح در فاز زودهنگام تاکنون بیش از ۳۰ میلیون بشکه نفت بوده است و این طرح با پیشرفت حدود ۹۷ درصد در آستانه بهره‌برداری کامل قرار دارد.

سینا سپهری، سرپرست مدیریت تولید شرکت مهندسی و توسعه نفت:

پمپ‌های درون‌چاهی در ۳۶ حلقه چاه میدان‌های آبان و پایدار غرب نصب می‌شود

سرپرست مدیریت تولید شرکت مهندسی و توسعه نفت، وضع طرح‌های توسعه‌ای آبان و پایدار غرب و دالپری، چشمه‌خوش و پایدارشرق را تشریح کرد و از برنامه‌ریزی برای نصب پمپ‌های درون‌چاهی در اجرای این طرح‌ها خبر داد.

علی جعفرزاده، مدیر پروژه احداث خط لوله و تلمبه خانه های طرح گوره به جاسک:

فاز اول طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره – جاسک تا پایان امسال آماده بهره‌برداری می گردد

بهره برداری از فاز اول طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک که شامل راه اندازی تلمبه خانه‌های شماره ۲ و ۴ ، ایستگاههای ۱ و ۲ دریافت و ارسال توپک و همچنین ترمینال پایانی می باشد،‌ تا پایان امسال محقق خواهد شد.

 

آبان ۹۹

 

علی جعفرزاده، قائم‌مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک:

پیشرفت فاز نخست طرح انتقال نفت گوره به جاسک از ۷۶ درصد گذشت

پیشرفت فاز نخست طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک به ۷۶.۵ درصد رسیده و این طرح ملی با وجود مصائب تحریم و همچنین شیوع ویروس کرونا در کشور، با بسیج حداکثری امکانات و نیروها مطابق برنامه در حال پیشروی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان:

آلودگی نفتی در هورالعظیم صحت ندارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان آلودگی نفتی در هورالعظیم را رد کرد و گفت: جریان نفت در چاه میدان یاران طبیعی بوده و هیچگونه نشت نفت به محیط تالاب گزارش نشده است.

سیروس آقاجری، مجری طرح خطوط لوله و تاسیسات جانبی انتقال نفت خام میادین غرب کارون:

عدم پرداخت ۶ ماه حقوق کارگران این پروژه توسط شرکت متن کذب است

سیروس آقاجری مجری طرح خطوط لوله و تاسیسات جانبی انتقال نفت خام میادین غرب کارون در خصوص خبری که بر روی سایت نفت آنلاین مبنی بر عدم دریافت حقوق و مزایای ۶ ماهه کارگران این پروژه درج شده است، گفت: عدم پرداخت ۶ ماه حقوق کارگران این پروژه توسط شرکت متن کذب است

جوابیه شرکت مهندسی و توسعه نفت در خصوص خبر “تلاش برای واگذاری غیرقانونی قرارداد نفتی/ لزوم ورود نهادهای نظارتی“به نقل از خبرگزاری مهر

با توجه به انتشار خبری در خبرگزاری مهر، در تاریخ ۹۹/۰۸/۱۷ با عنوان “تلاش برای واگذاری غیرقانونی قرارداد نفتی/ لزوم ورود نهادهای نظارتی“ شرکت مهندسی و توسعه نفت جوابیه ای در تاریخ ۹۹/۰۸/۲۰ آماده و در راستای تنویر افکار عمومی و نگارنده خبر به این خبرگزاری ارسال نمود.

دستاوردهای پروژه پژوهشی میدان آزادگان ارائه شد

نخستین دوره آموزشی مرتبط با پروژه پژوهشی میدان آزادگان به همت مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران برگزار شد.

 

آذر ۹۹

 

با دستور رئیس جمهوری افتتاح شد

نخستین واحد پیش‌ساخته فرآورش نفت کشور در غرب کارون با دستور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد

در مراسمی با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری، بیژن زنگنه وزیر نفت، تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و همچنین مدیران شرکت مهندسی و توسعه نفت، پنجشنبه ششم آذرماه ۹۹ نخستین واحد پیش‌ساخته فرآورش نفت کشور در غرب کارون از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسمی رسید.

رئیس‌جمهوری:

اقتصاد ایران نشان داد که بزرگ و مقاوم است

رئیس جمهوری دکتر حسن روحانی، روز پنجشنبه، ششم آذرماه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت که ازطریق ویدئوکنفرانس انجام شد، گفت: امروز شاهد یک افتتاح مهم بودیم به‌گونه‌ای که مردم مشاهده کردند که وقتی دشمنانمان می‌خواستند ما را تحریم و منزوی کنند یا ما را نسبت به آینده کشور مأیوس کنند، طرح‌هایی افتتاح کردیم که ارزش آنها حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان است، بی‌گمان چنین طرح‌هایی برای همه آنهایی که نیت‌های شومی برای ما داشتند باورکردنی نیست.

بهره‌برداری از بیش از یک میلیارد دلار طرح

زنگنه: افتتاح طرح‌های نفتی همسو با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است

بیژن زنگنه روز پنجشنبه، ششم آذرماه در آیین افتتاح سه طرح ملی نفت از طرح ۵۰ هزار بشکه‌ای فرآورش پیش‌ساخته نفت در غرب کارون به‌عنوان دومین طرحی که امروز به بهره‌برداری می‌رسد نام برد و یادآوری کرد: ظرفیت برداشت ایران از میدان‌های مشترک غرب کارون از ۷۰ هزار بشکه در سال ۹۲ با افزایش حدود ۶ برابری به ۴۰۰  هزار بشکه  در سال ۹۹ رسیده است.

دکتر تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت عنوان کرد:

واحد پیش‌ساخته فرآورش نفت غرب کارون؛ منشا راهبردی جدید در صنعت نفت

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در مراسم افتتاحیه نخستین واحد پیش‌ساخته فرآورش نفت کشور در غرب کارون گفت: احداث نخستین واحد پیش‌ساخته فرآورش نفت کشور در غرب کارون، به شکل‌گیری راهبرد و سیاستی جدید در صنعت نفت منتهی شد و امیدواریم در این قالب، شاهد احداث و بهره‌برداری از واحدهای پرشماری از این دست باشیم.

بازدید مشاور صنعتی وزیر نفت و مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از روند پیشرفت ساخت پمپ‌های اصلی در طرح ملی انتقال نفت خام گوره – جاسک

دکتر کرامتی مشاور صنعتی وزیرنفت به همراه دکتر دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت و جمعی از مدیران،  روز سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ از روند پیشرفت ساخت پمپ های اصلی طرح  ملی و راهبردی انتقال نفت خام  گوره به جاسک در شرکت پمپ های صنعتی ایران بازدید به عمل آوردند.

جوابیه شرکت مهندسی و توسعه نفت در خصوص خبر “۱۰ قلم کالای اساسی نفت-الکتروموتور سنگین ضد انفجار را خواهیم ساخت حتی اگر شرکت نفت از ما خرید نکند“به نقل از خبرگزاری فارس

با توجه به انتشار خبری در خبرگزاری فارس، در تاریخ ۹۹/۰۹/۰۵ با عنوان “تلاش برای واگذاری غیرقانونی قرارداد نفتی/ لزوم ورود نهادهای نظارتی“ شرکت مهندسی و توسعه نفت جوابیه ای در تاریخ ۹۹/۰۹/۱۰ آماده و در راستای تنویر افکار عمومی و نگارنده خبر به این خبرگزاری ارسال نمود.

جوابیه شرکت مهندسی و توسعه نفت در خصوص خبری”منتسب به جمعی از کارشناسان شرکت متن”در وب سایت نفتی‌ها

شرکت مهندسی و توسعه نفت  پیرو خبر منعکس شده مورخ ۹۹/۰۸/۲۶ در بخش اول نامه “منتسب به جمعی از کارشناسان شرکت متن”در وب سایت نفتی‌ها” ، توضیحاتی جهت تنویر اذهان خوانندگان نامه مذکور و پیشگیری از اجحاف به مدیران زحمتکش مجموعه نفت جوابیه ای در راستای تنویر افکار عمومی و نگارنده خبر ارائه نمود.

طرح ملی گوره-جاسک شاخص‌ترین نمونه حمایت نفت از سازندگان ایرانی است

مدیرعامل شرکت پمپ های صنعتی ایران با بیان اینکه ۱۰ عدد از پمپ های طرح استراتژیک انتقال نفت خام گوره-جاسک به پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی در ساخت رسیده اند، گفت: طرح ملی انتقال نفت خام گوره- جاسک شاخص ترین نمونه حمایت و اعتماد مجموعه نفت به سازندگان و تولید کنندگان ایرانی است که می تواند زمینه ساز ارتقا صنایع داخلی باشد.

تداوم روند افزایش تولید یاران شمالی با نصب پمپ‌های درون‌ چاهی

سرپرست طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی در شرکت مهندسی و توسعه نفت از نصب پنجمین پمپ درون‌چاهی در این میدان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تا پایان سال، پنج پمپ درون‌چاهی دیگر نیز در این میدان نصب و راه‌اندازی می‌شود، روند افزایش تولید نفت در یاران شمالی ادامه دارد.

صنعت نفت در حمایت از شرکت های خصوصی بسیار موفق بوده است/ تشریح دستاوردهای نفت در حمایت از سازندگان داخلی از زبان بخش خصوصی

عضو هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، اقدامات انجام شده از سوی مجموعه وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در راستای رشد و تقویت شرکت های داخلی خصوصی فعال در این عرصه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت:‌ طی چند سال گذشته دستاوردهای خوبی در این رابطه حاصل شده که به تسریع شتاب خودکفایی در صنعت نفت خواهد انجامید.

صرفه‌جویی ارزی ۵۰۰ میلیون یورویی در ساخت خط لوله گوره-جاسک

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران گفت: داخلی‌سازی تجهیزات ساخت خط لوله هزار کیلومتری گوره جاسک که اکنون پیشرفتی ۸۰ درصدی دارد، باعث صرفه‌جویی ارزی ۵۰۰ میلیون یورویی برای کشور شده است.

در بازدید مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از شرکت ایران ترانسفو اعلام شد:

ثبت نصاب جدید در زمان تولید ترانسفورماتورهای طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره-جاسک فقط در پنج ماه

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، تورج دهقانی مدیرعامل این شرکت به همراه جمعی از مدیران، روز یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ از روند پیشرفت ساخت ترانسفورماتورهای طرح  ملی و راهبردی انتقال نفت خام  گوره – جاسک در کارخانه ایران ترانسفو بازدید به عمل آورد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت:

توسعه و تولید نفت در غرب کارون؛ از تحمیل ریسک‌های بین‌المللی تا افزایش قدرت دیپلماسی کشور/ گوره-جاسک؛ ابرپروژه‌ای که نفت ایران را تا اقیانوس هند می‌رساند

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با تاکید بر اینکه باید ظرفیت تولید صیانتی نفت را افزایش دهیم تا علاوه بر ارتقای جایگاه جهانی انرژی، قدرت دیپلماسی کشور در موضوعات دیگر نیز افزایش یابد، گفت: افزایش ظرفیت‌های فراورشی و پایین‌دستی در داخل کشور هم مدنظر قرار گیرد، باید بستر چابک و انعطاف‌پذیر بین این دو ایجاد شود، اگر روزی به این نقطه برسیم به این معنا است که می‌توانیم خیلی از ریسک‌هایی را که امروز با آن مواجهیم راحت‌تر و با هزینه کم‌تر مدیریت کنیم.

 

دی ۹۹

 

کیوان یاراحمدی، مجری طرح آذر

از شروع تست عملکردی تولید نهایی میدان نفتی آذر خبر داد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت کیوان یاراحمدی، مجری طرح آذر از شروع  تست عملکردی تولید نهایی طرح توسعه میدان نفتی آذرخبر داد و افزود اتمام کلیه فعالیت های اجرایی مربوط به تأسیسات نفتی میدان آذر و انجام مراحل پیش راه اندازی و راه اندازی، پس از اخذ گواهی بهره برداری از سامانه اندازه گیری این میدان، هماهنگی های لازم با مدیریت‌های ذیربط ستادی شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران انجام گردید.

رئیس بنیاد مستضعفان:

پروژه خط لوله نفت خام در سواحل مکران کاملاً ایرانی است/ تلاش‎های شبانه روزی برای تکمیل پروژه خط لوله گوره-جاسک

رئیس بنیاد مستضعفان با تأکید بر اینکه در گذشته مصالح اجرای پروژه‌های مهم کشور هم از خارج وارد می‌شد، گفت: پروژه انتقال نفت خام گوره به جاسک کاملاً ایرانی و بدون حضور افراد خارجی در حال انجام است.

روند پیشرفت طرح ملی گوره-جاسک در منطقه مکران بررسی شد

فریدون همتی استان دار هرمزگان در بازدید و بررسی میدانی از روند پیشرفت فیزیکی ایستگاه پمپاژ این طرح ملی گفت: این طرح با حمایت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران و با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره‌سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و متنوع‌سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال‌زایی در سواحل مکران اجرا می‌شود.

اندازه‌گیری هم‌زمان جریان نفت، گاز و آب با MPFM در میدان آذر

آزمایش میدانی هم‌زمان جریان نفت، گاز و آب برای نخستین بار با استفاده از دستگاه MPFM در میدان نفتی آذر انجام شد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه:

پیشرفت خط لوله گوره – جاسک و پایانه نفتی مکران امید بخش است

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، عصر روز دوشنبه۱۵ دی ماه، ضمن بازدید از پایانه نفتی جاسک، در نشست با مجری و مدیران خط انتقال نفت گوره – جاسک و پایانه نفتی جاسک، اجرای این پروژه عظیم را از توصیه‌های مهم رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور عنوان و اظهار کرد: اگر هر یک از پروژه‌های موجود کشور را به لحاظ اهمیت ارزیابی کنیم، هیچیک از پروژه‌های کشور به اندازه این پروژه حائز اهمیت نیست.

در سال جهش تولید؛

آزمایش عملکردی تست ۲۱ از ۲۸ روز تولید نهایی میدان نفتی آذر با موفقیت به انجام رسید

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، پس از انجام کلیه فعالیتهای اجرایی و توسعه‌ای ‌میدان مشترک نفتی آذر و متعاقب اتمام مراحل پیش راه اندازی و راه اندازی ردیفهای نفتی تأسیسات فرآورش مرکزی این میدان ، آزمایش عملکردی۲۱ از ۲۸ روز تولید نهایی نفت در روز سه شنبه مورخ ۱۰/۱۶/ ۹۹ با موفقیت کامل انجام و تولید روزانه ۶۵۰۰۰ بشکه نفت با خصوصیات کیفی مطلوب و کاملاً منطبق با شرایط تصریح شده در شرح کار جامع توسعه این میدان به تثبیت رسید.

با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت؛

شانزدهمین جلسه‌ی کمیته‌ی مدیریت مشترک (JMC)طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی برگزار گردید

شانزدهمین جلسه‌ی کمیته‌ی مدیریت مشترک طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی طی دو روز (۱۶ و ۱۷دی ماه)، با حضور دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت، مجری طرح، مدیران و کارشناسان فنی شرکت مهندسی و توسعه نفت و پیمانکار مربوطه برگزار شد.

توضیحات شرکت ملی نفت ایران در واکنش به گزارشی درباره طرح ملی گوره-جاسک

شرکت ملی نفت ایران در واکنش به گزارشی با عنوان “اقتصاد پروژه گوره جاسک در دست فراموشی/ ماجرای یک توسعه نامتوازن” که دوم دی‌ماه امسال در خبرگزاری مهر منتشر شد، جوابیه ای را جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرد.

وزیر نفت در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی:

سند مسئولیت اجتماعی صنعت نفت تدوین می شود

وزیر نفت در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی اعلام کرد سند مسئولیت اجتماعی صنعت نفت به عنوان جمع بندی دستاوردهای هشت سال اخیر (دولت یازدهم و دوازدهم) صنعت نفت در زمینه مسئولیت اجتماعی تدوین می شود و برای آینده و دولت بعد ریل گذاری می شود.

مجید بوجارزاده، مدیر بیست و پنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی:

“ساخت داخل” محور برگزاری بیست‎ و پنجمین نمایشگاه صنعت نفت است/ بازدید ویژه متخصصان و فعالان صنعت نفت

مدیر بیست و پنجمین نمایشگاه‎ نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به اینکه «ساخت داخل» محور برگزاری این رویداد است، اظهار کرد: نمایشگاه بیست و پنجم با شعار «نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی» و با هدف معرفی دستاوردهای صنعت نفت و برنامه های آتی برگزار می شود.

دیروز تا امروزِ میدان مشترک آذر در گفت‌وگو با مجری طرح توسعه:

مسیر طی شده در توسعه میدان آذر قابل دفاع است

میدان نفتی آذر به‌تازگی آزمون ۲۱ از ۲۸ روز تولید ۶۵ هزار بشکه‌ای را با موفقیت پشت سر گذاشته و فاز نخست توسعه آن در آستانه بهره‌برداری رسمی قرار گرفته است. نخستین چاه این میدان مشترک سال ۸۴ به نفت رسید؛ قرارداد توسعه میدان در سال ۹۰ امضا شد و حالا در سال ۹۹، فاز نخست توسعه آذر به ایستگاه پایانی رسیده است.

 

بهمن ۹۹

 

بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی آغاز به‌کار کرد

بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد.

وزیر نفت:

بالاترین رکوردهای صادرات فرآورده‌های نفتی را در اوج تحریم شکستیم

وزیر نفت در آیین گشایش رسمی بیست و پنجمین نمایشگاه نفت، از پالایش و پتروشیمی گفت:‌ دشمنان می‌خواستند صادرات‌ نفت ما را به صفر برسانند، اما با فداکاری همکارانمان، بالاترین رکوردهای صادرات فرآورده‌های نفتی را در دوران تحریم‌ شکستیم و داغ این را که صادرات نفت به صفر برسد بر جگرشان‌ گذاشتیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

برنامه‌ریزی نفت برای تحقق طرح انتقال نفت گوره جاسک تا پایان ۹۹

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به برنامه‌ریزی جدی وزارت نفت برای به ثمر رساندن طرح ملی و راهبردی گوره – جاسک، ابراز امیدواری کرد طبق پیش‌بینی‌ها، انتقال نفت خام از گوره به جاسک امسال امکان‌پذیر شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت:

می‌توان به طرح توسعه آذر نمره قبولی داد

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت با اشاره به پایان فاز نخست توسعه میدان آذر گفت: در فرایند توسعه این میدان مشترک با وجود تمام سختی‌ها و پیچیدگی‌های مخزنی، راهبرد و کنترل خوبی حاکم بوده است و می‌توان به این طرح نمره قبولی داد.

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت مطرح‌کرد:

سهم ۹۵ درصدی تولید داخل در طرح خط لوله گوره- جاسک

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: مجموع سرمایه‌گذاری لازم برای اجرای طرح خط لوله گوره به جاسک، ۲ میلیارد دلار است که از این میزان سهم ساخت داخل ۹۵ درصد برآورد می‌شود.

قائم‌مقام طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک:

پیشرفت طرح گوره-جاسک از مرز ۷۰ درصد گذشت

پیشرفت طرح ساخت خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک به حدود ۷۰ درصد رسیده و نویدبخش این است که طرح تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون اول رئیس‌جمهوری:

نمایشگاه نفت امسال بی‌تأثیری تحریم‌ها را نشان داد

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: نمایشگاه نفت امسال نماد واقعی ما می‌توانیم است و به معنای واقعی کلمه، بی‌اثر بدون تحریم‌ها را نشان داد، زیرا بزرگ‌ترین پروژه‌های نفتی را در دوران تحریم اجرا کردیم.

آخرین وضعیت طرح های توسعه ای در شرکت مهندسی و توسعه نفت تشریح شد/ ساخت داخل ۹۵ درصدی در طرح گوره-جاسک

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از نهایی شدن مذاکرات مربوط به فاز دوم طرح میدان نفتی یاران و میدان چنگوله از سوی شرکت ملی نفت ایران خبر داد و اظهار امیدواری کرد مصوبات اجرایی مربوط به طرح های توسعه ای این ۲ میدان تا پایان امسال به شرکت متن ابلاغ شود.

۴مخزن ذخیره‌سازی طرح گوره-جاسک بهار آینده عملیاتی می‌شود

عبدالله احمدی مدیر پروژه مخازن ذخیره‌سازی نفت خام در طرح گوره – جاسک در حاشیه بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با تأکید بر راهبردی بودن این طرح ملی  گفت: چهار مخزن ذخیره‌سازی این طرح خردادماه سال آینده به مدار می‌آید.

سهم ۹۵ درصدی تولید داخل در طرح خط لوله گوره- جاسک

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: مجموع سرمایه‌گذاری لازم برای اجرای طرح خط لوله گوره به جاسک، ۲ میلیارد دلار است که از این میزان سهم ساخت داخل ۹۵ درصد برآورد می‌شود.

با حضور رئیس سازمان محیط زیست افتتاح گردید؛

ایستگاه پایش لحظه ای هوای محیط در طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، کورش رضازاده رئیس ستاد امور بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت مهندسی و توسعه نفت اعلام کرد: طرح توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی بر اساس تعهدات موجود در مجوز زیست محیطی صادر شده از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان و همچنین، وظایف محوله به وزارت نفت در خصوص اجرای بهینه قانون هوای پاک موظف به ایجاد یک ایستگاه پایش لحظه ای هوای محیط در منطقه اثرگذاری خود گردیده بود.

برای نخستین‌بار در کشور صورت پذیرفت؛

عملیات تعمیر و راه‌اندازی پمپ‌های درون چاهی(ESP) در میدان نفتی مسجد سلیمان

برای نخستین‌بار در کشور عملیات تعمیر، نصب و راه‌اندازی پمپ‌های درون‌چاهی در میدان نفتی مسجد سلیمان انجام شد.

حضور وزیر نفت در برنامه تیتر امشب در آستانه دهه فجر؛

۸۰ درصد تجهیزات غیردوار صنعت نفت ساخت داخل است

وزیر نفت گفت: اکنون بیش از ۸۰ درصد تجهیزات غیردوار صنعت نفت در داخل کشور ساخته می‌شود و تنها در بعضی از اقلام مانند نوع ویژه‌ای از لوله‌های بدون درز جای کار وجود دارد که فکر می‌کنم ساخت این کالا نیز ظرف دو سال آینده عملیاتی شود.

بهره‌برداری از خط لوله گوره – جاسک در دولت دوازدهم

روحانی: به وزارت نفت برای افزایش تولید گاز، بنزین و گازوئیل تبریک می‌گویم

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه خط لوله انتقال نفت گوره تا جاسک به طول یک هزار کیلومتر در همین دولت به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: به وزارت نفت به‌خاطر اجرای این کار استراتژیک و همچنین افزایش تولید گاز، بنزین و گازوئیل تبریک می‌گویم.

علی جعفرزاده قائم مقام مجری طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک:

اولین الکتروپمپ طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره جاسک به تلمبه خانه شماره ۲ رسید

اولین الکتروپمپ ۳/۲ مگاواتی ساخته شده به دست توانگرمهندسان ایرانی شنبه، ۲۵ بهمن ماه پس از موفقیت درانجام آزمایش ها به محل نصب در تلمبه خانه شماره ۲واقع در ۵۰ کیلومتری بوشهر رسید.

 

 

اسفند ۹۹

 

توانمندسازی نیروهای بومی در طرح گوره‌-جاسک

عبدالله احمدی مدیر پروژه مخازن ذخیره‌سازی نفت خام در طرح گوره – جاسک از توانمندسازی نیروهای بومی در این پروژه خبر داد و گفت: هم‌اکنون شاهد فعالیت ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر از افراد بومی در این بخش هستیم.

تلمبه‌خانه شماره ۲ طرح انتقال نفت گوره – جاسک برق‌دار می‌شود

برق‌رسانی به تلمبه‌خانه‌های شماره ۲ و ۴ در فاز نخست طرح ساخت خط لوله انتقال نفت خام گوره – جاسک در اولویت است که بر این اساس، خط انتقال پست برق شماره ۲ به‌طور کامل تکمیل شده و در چند روز آینده، برق‌رسانی به تلمبه‌خانه شماره ۲ و پایانه انتهایی آن عملیاتی می‌شود.

توضیحات شرکت ملی نفت ایران درباره طرح ملی انتقال نفت گوره-جاسک

شرکت ملی نفت ایران در واکنش به گزارشی با عنوان «وزارت نفت به دنبال افتتاح نمایشی خط لوله گوره-جاسک» در خبرگزاری فارس، توضیحاتی منتشر کرد.

با حضور رئیس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس

طرح توسعه میدان نفتی آذر به بهره‌برداری رسمی می‌رسد

مراسم بهره برداری رسمی از طرح توسعه میدان نفتی آذر با ظرفیت تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت خام، با حضور رئیس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس روز ۱۱ اسفند ماه برگزار شد.

مجری طرح توسعه میدان آذر خبر داد:

ثبت تولید تجمعی ۳۶ میلیون بشکه‌ای نفت در میدان مشترک آذر

مجری طرح توسعه میدان آذر در شرکت مهندسی و توسعه نفت در آیین بهره‌برداری رسمی از طرح توسعه میدان مشترک آذر که به‌صورت ویدئوکنفرانس در ارتباط با رئیس‌جمهوری و وزیر نفت ، از ثبت حدود ۳۶ میلیون بشکه تولید تجمعی نفت در این میدان مشترک خبر داد و گفت: قرارداد توسعه میدان چنگوله نیز که در مجاورت آذر قرار دارد، در آینده‌ای نزدیک امضا می‌شود.

توسعه یکی از پیچیده‌ترین میدان‌های نفتی کشور با اتکا به ظرفیت‌های داخلی

میدان مشترک آذر به بهره‌برداری رسید

 میدان مشترک آذر به‌عنوان یکی از پیچیده‌ترین میدان‌های نفتی کشور، با ظرفیت تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت به بهره‌برداری رسمی رسید.

زنگنه:

در میدان‌های مشترک نسبت به همسایگان وضع مناسبی داریم

وزیر نفت نفت در آیین بهره‌برداری رسمی از طرح توسعه میدان مشترک آذر با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر در تمامی میدان‌های مشترک نسبت به همسایگان در وضع مناسبی هستیم، گفت: ظرفیت تولید نفت خام در میدان‌های مشترک غرب کارون از ۷۰ هزار بشکه در روز به ۴۰۰ هزار بشکه افزایش یافته است.

تلاش برای تداوم روند اشتغال‌زایی در استان ایلام

مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر نفت در آیین بهره‌برداری رسمی از طرح توسعه میدان مشترک آذر ، میانگین جذب نیروهای بومی در این طرح را ۵۷ درصد اعلام کرد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در ادامه روند توسعه آذر، سهم‌ نیروهای بومی نسبت به فاز نخست افزایش یابد.

برنامه نگهداشت و بهبود برداشت در چشمه‌خوش، دالپری و پایدارشرق اجرا می‌شود

کنسرسیوم توسعه‌دهنده میدان‌های چشمه‌خوش، دالپری و پایدارشرق در طرح جامع توسعه این میدان‌ها، برنامه نگهداشت و بهبود برداشت (IOR) میدان‌ها را ارائه داده و در عین حال مکلف شده است برنامه ازدیاد برداشت (EOR) را نیز با در نظر گرفتن آینده تولید از مخزن پس از ۱۰ سال ارائه دهد.

نخستین تجهیز واحد فرآورش مرکزی آزادگان جنوبی نصب شد

همزمان با اجرای عملیات ساخت فونداسیون تجهیزات ثابت و پایپ رک‌های واحد فرآورش مرکزی میدان نفتی آزادگان جنوبی، نخستین مبدل حرارتی نفت خام (CTEP) روی فونداسیون مربوطه نصب شد.

اتمام موفقیت‌آمیز مسیرسازی در صعب‌العبورترین منطقه طرح احداث خط لوله گوره-جاسک

دشوارترین بخش از عملیات لوله گذاری طرح انتقال نفت گوره – جاسک در صعب العبورترین منطقه در کوتاه ترین زمان ممکن و با بیشترین دقت، شامگاه ۲۰ اسفند ماه با موفقیت به اتمام رسید.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ساعت: ۱۷:۲۱۶۳۴ بازدید