سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ EN

استانداردسازی فراورده های نفتی تا پایان سال جاری

رییس سازمان حفاظت محیط زیست از استانداردسازی کلیه فراورده های نفتی کشور تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، مقرر بود تمام فراورده های نفتی تا سال ۹۲ به استانداردهای بین المللی دست یابند که با تلاش مسئولان صنعت نفت این مهم تا پایان امسال محقق خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمدجواد محمدزاده؛ رییس سازمان حفاظت محیط زیست، صبح امروز چهارشنبه (۲۲ تیرماه) در مراسم افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست به عزم و اراده جدی مسئولان صنعت نفت در زمینه استانداردسازی فراورده های نفتی اشاره کرد و گفت: در صورت تحقق هدف استانداردسازی فراوردهای نفتی تا پایان امسال، سند پرافتخار دیگری به مجموعه افتخاران صنعت نفت کشور افزوده خواهد شد.

وی، برگزاری نمایشگاه بین المللی محیط زیست را فرصتی برای معرفی تکنولوژی های نوین و برتر در حوزه محیط زیست و نهادینه کردن فرهنگ زیست محیطی مطلوب در جامعه دانست و تصریح کرد: مخترعان، مکتشفان و صاحبان صنایع می توانند با برقراری ارتباط با یکدیگر، مسیر همکاری های منطقه ای و بین المللی را در حوزه فعالیت های زیست محیطی هموار سازند.

محمدزاده، توسعه ناپایدار به ویژه در حوزه اقتصاد را چالش مهم عصر امروز عنوان کرد و افزود: از این رو باید برای حفظ منابع و مواهب کشور بیش از پیش تلاش کنیم و باید به جای تقابل، با تفاهم و تعامل سازنده در مسیر احیای محیط زیست کشورمان حرکت کنیم.

همچنین در این مراسم، مهدی غضنفری؛ سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی برای جایگزینی ۶ هزار و ۶۰۰ کاتالیست آلاینده های زیست محیطی تا پایان برنامه پنجم توسعه خبر داد و گفت: مقرر شده است واحدهای آلاینده جریمه شوند و پنجاه درصد از این جریمه ها به شهرداری ها پرداخت خواهد شد تا برای بهبود محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.

وی در پایان از طراحان و تولید کنندگان که توان سرمایه گذاری و تخصص و آمادگی لازم برای تولید محصولات پاک دارند، درخواست همکاری کرد.

بر اساس این گزارش، مجید نامجو؛ وزیر نیرو نیز در افتتاحیه این نمایشگاه، استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر را رویکرد اصلی کشورهای جهان در زمینه انرژی عنوان و بر ضرورت استفاده از این رویکرد در ایران تاکید کرد.

وی خواستار مشارکت و فرهنگ سازی هر چه بیشتر وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه فعالیت های زیست محیطی شد و خاطرنشان کرد: این وزارتخانه می تواند با اتکا به توان و منابعی که در اختیار دارد، در زمینه انرژی های نو نقش موثرتری ایفا کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۳۰۴۱۱ بازدید