سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

عرضه نفت‌خام در بورس کالا سبب تقویت صنعت نفت می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: امروز با ورود نفت خام به بورس، عصر جدیدی در صنعت نفت ایران آغاز شده است و من به عنوان رئیس شورای عالی بورس، این عرضه را گامی بلند در عرصه توسعه صنعت نفت ایران می دانم.

به گزارش خبرنگار شانا، سیدشمس الدین حسینی امروز (چهارشنبه ۲۲ تیر) در مراسم عرضه نخستین محموله  نفت خام در بورس، افزود: از ابتدای تشکیل دولت نهم، راه اندازی کامل بورس نفت مورد تاکید بود و در سال ۸۶ با ورود محصولات پتروشیمی ها به بورس به طور عملی این بورس راه اندازی شد و در سال ۸۸ با گشایش رینگ صادراتی پتروشیمی، رونق بیشتری را شاهد بودیم.

وی افزود: امسال با عرضه بنزین و نفت کوره در بورس، گام های بلندی برای گشایش کامل بورس نفت ایران برداشتیم و خوشبختانه امروز نیز با ورود نفت خام به بورس بین المللی کیش، ایران تجارت نفت خود را که تا امروز در انحصار دولت بود، با عرضه در بورس از انحصار خارج کرد.

حسینی افزود: برخی رسانه ها و نشریه های خارجی تلاش کرده اند ورود نفت خام ایران به بورس را تحت تاثیر قرار دهند و آن را یک تهدید تلقی کنند، اما امروز با ورود نفت خام به بورس شاهد بودیم که بورس نفت ایران به طور کامل راه اندازی شد.

وی ادامه داد: در سال های آینده با ورود معاملات سلف و آتی و نیز حمایت و مشارکت کامل، ظرفیت جدیدی بر اقتصاد ایران ایجاد خواهد شد.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۹۳۹۴ بازدید