سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

یازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست آغاز به کار کرد

یازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست به همت سازمان حفاظت محیط زیست کشور و با حضور فعال واحدهای HSE شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران، صبح امروز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، یازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست صبح امروز چهارشنبه (۲۲ تیرماه) با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ وزیر صنعت و معدن و تجارت؛ رییس سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرعامل نمایشگاه بین المللی عراق، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

محمد اسفندیاری؛ مشاور رسانه ای سازمان محیط زیست و رییس یازدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در این همایش اظهار داشت: وسعت این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه سال قبل از رشد ۱۰۰ درصدی برخوردار شده است و حضور شرکت کنندگان در این نمایشگاه نیز نسبت به دوره قبلی ۴۰ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: این نمایشگاه  به وسعت ۲۰ هزار متر مربع در پنج سالن نمایشگاهی و با حضور ۲۳۲ شرکت کننده شامل نمایندگان بانک ها، صنایع و معادن، گروه های نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش، ادارات کل محیط زیست استان ها و واحدهای زیست محیطی مناطق مختلف شهرداری تهران و نمایندگانی از کشورهای اتریش، انگلیس، آلمان، هلند و ژاپن برپا شد و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

اسفندیاری در سخنان خود، منابع محدود، نیازهای فراوان، اشتهای سیری ناپذیر مصرف زدگان و آسیب پذیری فوق العاده محیط زیست را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: از این رو باید مساله حفظ و توسعه منابع به صورت یک ضرورت مطرح و نقش مدیریت خردمندانه در پایداری مصرف منابع برجسته تر شود.

به گفته وی، بشر در تجربه کوتاه خود از همراهی با غول صنعت و تکنولوژی، لطمات زیادی بر منابع محیط زیست وارد ساخته و فرصت بازسازی و ترمیم این آسیب ها را از طبیعت سلب کرده است و چنانچه شیوه زندگی و الگوی تولید و مصرف ا اصلاح نشود، کره زمین تبدیل به ویرانه ای خواهد شد که زندگی سالم در آن، یک آرزوی دست نیافتنی خواهد بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۲۹۳۶۳ بازدید