سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان:

آلودگی نفتی در هورالعظیم صحت ندارد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان آلودگی نفتی در هورالعظیم را رد کرد و گفت: جریان نفت در چاه میدان یاران طبیعی بوده و هیچگونه نشت نفت به محیط تالاب گزارش نشده است.

محمدجواد اشرفی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا درباره ویدیوی منتشر شده از جریان نفت در تالاب هورالعظیم، توضیح داد: این ویدیو مربوط به میدان یاران در شمال تالاب هورالعظیم و دیروز بوده است.

وی افزود: جریان چاه شماره یک یاران به منظور پیشگیری از قطع تولید چاه و حفظ تولید صیانتی از میدان مشترک  به صورت موقت به سمت گودال سوخت، برای تثبیت فشار بوده است.

اشرفی اضافه کرد: این چاه به دلیل فشار پایین جریانی با جریان مستقیم به سمت کارخانه بهره برداری، تولیدی نمی‌شود و مقرر شده با نصب تجهیزات تفکیک‌گر سیار از این چاه تولید مستمر گرفته شود.

وی اظهار داشت: این فیلم جریان چاه با نرخ تولید محدود به سمت گودال سوخت را نشان می‌دهد و به دلیل پیشگیری از آلودگی محیط زیست و هدر رفت سرمایه سوزانده نشده و نفت جریان داده شده به گودال تا زمان نصب و راه اندازی تفکیک‌گر سیار با تانکر به واحد بهره برداری منتقل و بازیافت می‌شود.

به گفته وی، گودال سوخت ایزوله بوده و نشت نفت به هور وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، دیروز ویدیویی از جریان نفت در یک گودال آب منتشر شده بود که برخی کاربران آن را نشت نفت در حوضچه پرورش ماهی در خرمشهر عنوان کرده بودند که صحت ندارد.

تالاب هورالعظیم در جنوب غرب کشور در مرز ایران و عراق قرار دارد. یک سوم این تالاب در ایران و دو سوم دیگر در کشور عراق واقع شده است. حدود هشت هزار هکتار از این تالاب در سال ۱۳۸۷ برای اکتشاف و استخراج نفت به وزارت نفت واگذار شد. در حال حاضر میادین آزادگان، یاران و یادآوران در تالاب هورالعظیم فعال هستند.

هورالعظیم یکی از کانون‌های ریزگرد در خوزستان معرفی شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۹۸۸۰ بازدید