سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ EN

۱۰۰۰ فرزند شهید و جانباز در صنعت نفت استخدام شدند

از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ در مجموعه صنعت نفت ۱۰۰۰ فرزند شهید و جانباز (۳۵ درصد) استخدام شده است.

به گزارش خبرنگار شانا، رئیس ستاد امور ایثارگران صنعت نفت در دیدار با اعضای ستاد امور ایثارگران صنعت نفت که روز گذشته (دوشنبه ۲۰ تیر) با حضور مهندس علی آبادی، سرپرست وزارت نفت انجام شد، گفت: صنعت نفت یک هزار و ۱۷ شهید را به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است که در راس آنها شهید تندگویان که دایره‌المعارف ایثارگری است، قرار دارد.

فرهاد بهروزی افزود: هم اکنون ۱۱ هزار و ۲۶۱ نفر جانباز در مجموعه صنعت نفت مشغول به فعالیت هستند که ۱۲ نفر آنها را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه در دولت‌های نهم و دهم با رویکرد ارزشی دکتر احمدی‌نژاد، توجه ویژه‌ای به ایثارگران شده است، افزود: همزمان نیز از سال ۸۴ حمایت از فرزندان و خانواده های ایثارگران در صنعت نفت پیشرفت خوبی داشت و  از سال ۱۳۸۵ با حضور پر رنگ جانبازان حرکت جدیدی در ستاد امور ایثارگران صنعت نفت شکل گرفت.

رئیس ستاد امور ایثارگران صنعت نفت افزود: در سال ۱۳۸۷ برای نخستین بار در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، غرفه شهدا و ایثارگران ایجاد شد که حضور دکتر احمدی نژاد، رئیس‌جمهوری در این غرفه نقطه عطفی در امور ایثارگران صنعت نفت بود.

بهروزی گفت: در سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ در مجموعه صنعت نفت ۱۰۰۰ فرزند شهید و جانباز (۳۵ درصد) استخدام شده است.

جمعی از ایثارگران حاضر در این جلسه نیز گفتند: امور ایثارگران وزارت نفت از نظر فعالیت و خدمات به ایثارگران در دو سال گذشته در رتبه نخست قرار دارد.

ایثارگران حاضر در این جلسه مهم‌ترین دغدغه کنونی ایثارگران را انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های بعدی اعلام کردند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۱۸۶۱۴ بازدید