سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN
تاکید بر پیشبرد پروژه‌های زیربنایی نفت و نیرو

روحانی: روند احداث خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک تسریع شود

رئیس‌جمهوری در گفت‌وگو با وزیر نفت ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور حفظ سلامت کارکنان، بر پیشبرد پروژه‌های زیربنایی وزارت نفت به ویژه تسریع در روند احداث پروژه خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت به نقل از شانا، دکتر حسن روحانی در گفت‌وگو با وزیران نفت و نیرو، ضمن دریافت گزارشی از روند اجرای طرح‌های مرتبط با این دو وزارتخانه تاکید کرد که پروژه‌های زیربنایی در حوزه فعالیت این دو وزارتخانه در شرایط جدید، طبق برنامه باید مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال «جهش تولید”، نقش طرح‌های این دو وزارتخانه از جمله در حوزه آب و برق و انرژی را در توسعه بخش‌های مختلف اقتصادی کشور، محوری و بسیار بااهمیت خواند و بر بهره‌برداری از طرح‌های بزرگ در این حوزه‌ها طبق زمانبندی‌های تعریف شده، تاکید کرد.

رئیس‌جمهوری به وزیر نفت دستور داد در روند تکمیل پروژه خط لوله نفت از گوره به جاسک تسریع شود تا این طرح هر چه سریعتر به بهره‌برداری برسد.

روحانی همچنین ضمن قدردانی از تلاش بی‌وقفه پرسنل وزارتخانه‌های نفت و نیرو برای تامین نیازهای کشور در حوزه انرژی در روزهای مبارزه با کرونا گفت: حفظ سلامت کارکنان فعال در حوزه‌های تولید و خدمت‌رسانی به مردم، اولویت نخست است و پروتکل‌های بهداشتی باید به دقت در همه بخش‌های این وزارتخانه‌ها رعایت شود.

بیژن زنگنه، وزیر نفت در این گفت‌وگو، گزارشی از وضع قیمت و بازارهای جهانی نفت خام و مباحثی که قرار است امروز به صورت ویدئو کنفرانس میان وزیران نفت و انرژی تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) مطرح شود، ارائه کرد.

فعالیت‌های اجرایی بخش زودهنگام طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره – جاسک با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا به‌صورت شبانه‌روزی دنبال می‌شود و با وجود محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا و بارندگی‌های سیل‌آسا، متوقف نشده است.

بر مبنای گزارش ارائه شده از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت، از ۲۶ اسفندماه تاکنون در این پروژه، حدود یک میلیون مترمکعب عملیات خاکبرداری، حدود ۲۵ کیلومتر مسیرسازی، حدود ۱۵ کیلومتر عملیات ریسه لوله و بالغ بر ۱۵ کیلومتر جوشکاری لوله انجام شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۴۸۰۲ بازدید