سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ EN
در پانزدهمين جلسه JMC طرح توسعه ميدان نفتی ياران شمالی، مديرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت:

توانمندی شرکت مهندسی و توسعه نفت در پیشبرد اهداف کشور می تواند یک دارایی ملی باشد

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، تورج دهقانی مدیرعامل این شرکت در پانزدهمین جلسه JMC طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی به فعالیت های توسعه ای در این شرکت اشاره کرد و گفت: در این شرایط خاص، توانمندی شرکت مهندسی و توسعه نفت در پیشبرد اهداف کشور به گونه ای است که می‌تواند یک دارایی ملی محسوب شود و این مهم جز با درک و تحلیل جامع و کامل نسبت به نقاط ضعف، قوت و همچنین درس آموزی از گذشته میسر نخواهد شد.

وی با تاکید بر مقوله شفاف سازی و نیاز مبرم کشور به انباشت دانش توانمندی گفت: تحلیل و شناخت اولویت‌ها، شناسایی نقاط ضعف و قوت توانمندی‌های داخلی و ظرفیت سازی نه تنها می‌تواند ما را از تنگناهای اقتصادی عبور دهد،  بلکه موجب می شود تا این ظرفیت ها را در عرصه بین المللی نیز به نمایش بگذاریم.

دهقانی در ادامه افزود: امیدوارم این جلسه گامی مؤثر برای ورود به مباحث قراردادی فاز دوم میدان نفتی یاران شمالی باشد و ان‌شالله هرچه سریعتر شاهد رونق بیشتر در حوزه‌ی توسعه میادین غرب کارون و همچنین میدان مشترک یاران شمالی باشیم.

محمدعلی اژدری، سرپرست طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی در حاشیه‌ی برگزاری این جلسه گفت: با توجه به اینکه مقرر گردیده فعالیت‌های باقیمانده‌ی فاز ۱ تا پایان شهریور ماه سال ۹۹به اتمام برسد لذا،‌ در پانزدهمین جلسه‌ی JMC طرح تصمیمات نهایی در این خصوص اتخاذ گردید.

وی در پایان درخصوص وضعیت کنونی میدان نفتی یاران شمالی بیان داشت: در حال حاضر میزان تولید در این میدان  ۱۴ هزار و ۵۰۰ بشکه نفت در روز می باشد و تمام تلاش ما اینست که با نصب و راه‌اندازی ۱۰ دستگاه پمپ‌ درون‌چاهی، بتوانیم ظرفیت تولید از این میدان مشترک را حدود ۶ هزار بشکه در روز افزایش داده و به میزان تولید تعیین شده‌ی اولیه؛ با هدف شروع فعالیت های اجرایی فاز ۲ در قالب قرارداد IPC برسیم.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۱۸۳۳ بازدید