سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN
مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت:

چشم انداز ظرفیت تولید نفت خام ۴۰۰ هزار بشکه‌ای از میادین نفتی غرب کارون در سال ۹۸

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر تورج دهقانی، مدیر عامل این شرکت با اشاره به افزایش ظرفیت تولید نفت خام  ۶ تا ۷ هزار بشکه ‌ای از میدان نفتی یاران جنوبی بیان داشت: هم‌اکنون ظرفیت تولید نفت خام از میادین غرب کارون ۳۵۰ هزار بشکه در روز می باشد که امیدواریم در سال آینده براساس برنامه‌های تنظیم شده ظرفیت تولید به حدود ۴۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

دکتر دهقانی گفت: در میدان نفتی آذر که از نظر مخزن و نوع حفاری جزء سخت ترین میادین محسوب می‌شود، همکاران شرکت متن در تلاش هستند که ظرفیت تولید نفت خام در اواسط سال آینده به  ۶۵  هزار بشکه در روز برسد. هم اکنون ظرفیت تولید این میدان مشترک ۳۰ هزار بشکه در روز است که در قالب تولید زود هنگام  صورت می پذیرد.

مدیرعامل شرکت متن در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: بخش عمده‌ای از تالاب هورالعظیم که در محدوده میادین نفتی غرب کارون قرار دارد از اکوسیستم خاصی برخوردار است. و آبگیری نزدیک به  ۹۰ درصدی تالاب هورالعظیم از دستاوردهای مهمی است که طی دو سال گذشته در  میادین آزادگان شمالی و جنوبی و یاران شمالی و جنوبی حاصل شده است.

دکتر دهقانی در ادامه گفت: در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت در حال حاضر حدود ۷ هزار  نفر در منطقه عملیاتی غرب کارون مشغول فعالیت هستند که این موضوع نشان می‌دهد جبهه اقتصادی فعالی در منطقه داریم که باید با یک مدیریت صحیح به تقویت هر چه بیشتر آن اقدام نماییم.

دهقانی بیان داشت: توجه به رفع مشکلات مردم، ساماندهی سرمایه انسانی و جذب نیروی کار از مردم بومی منطقه ، سیاست جدی وزارت نفت و همچنین شرکت متن می‌باشد.

وی گفت:  طرح ملی خط لوله گوره به جاسک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این موضوع در راستای سیاست‌های کلان نظام قرار داشته که اجرای این طرح از حدود ۱ سال قبل بر عهده شرکت مهندسی و توسعه نفت گذاشته شده است. احداث خط لوله هزار کیلومتری ۴۲ اینچ از گوره به جاسک و احداث مخازن ذخیره سازی نفت خام به ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه نفت از مهمترین فعالیت های توسعه‌ای این طرح می‌باشد.

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت افزود: تمام مناقصات این طرح در سال گذشته با زحمات شبانه‌روزی همکاران در بخش های اجرای خط لوله ، اجرای ایستگاه‌های پمپاژ و احداث مخازن برگزار شده است و قراردادها به مرحله نهایی رسیده است؛ تامین کالاهای خاص موردنیاز، خصوصاً جهت احداث خط لوله که بخش اصلی این طرح عظیم ملی را شامل می شود در دستور کار جدی قرار دارد و به دلیل اینکه این بخش از کار حجم عمده ای از این طرح رابه خود اختصاص داده است تلاش جدی داریم که کالاهای مورد نیاز از داخل کشور تأمین شود که تاکنون نیز موفقیت‌های زیادی را به همراه داشته است.

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در پایان بیان داشت: در سال ۹۷ تلاش شد که شتاب بیشتری به فعالیت‌های در دست اجرای این شرکت داده شود و راهکارهای موثری به منظور به حداقل رساندن تنگناها پیدا نماییم که امیدوار هستیم در سال ۹۸ به نتایج مطلوبی برسیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۱۶:۱۳۱,۱۴۲ بازدید