- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از توان داخلی در توسعه مکران

https://pedec.ir/file_upload/khabar-moderamel-barnameh-rezi.mp3 [1]

مدیرعامل شرکت متن از برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از توان داخلی در توسعه منطقه مکران و اجرای طرح انتقال نفت گوره – جاسک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر تورج دهقانی عصر یکشنبه (هشتم مهرماه) در آیین امضای قرارداد ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت خام و تأسیسات جانبی آن در بندر جاسک با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه گفت: طرح ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت در بندرجاسک بخشی از پروژه انتقال نفت گوره – جاسک است؛ پروژه‌ای که با تاکید مقام معظم رهبری و دولت با جدیت پیگیری می‌شود و به توسعه کشور در بخش جنوب شرقی می‌انجامد.
وی افزود: افزون بر توسعه این بخش، تنوع‌بخشی به نقاط صادرات نفت و تامین خوراک واحدهای پایین‌دستی نیز در این طرح هدف‌گذاری شده است.
دکتر دهقانی، سرمایه کل طرح انتقال نفت گوره – جاسک و تأسیسات جانبی آن را ۲ میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: این طرح مشتمل بر احداث حدود هزار کیلومتر خط لوله ۴۲ اینچ، پنج ایستگاه پمپاژ درون راهی، تجهیزات اندازه‌گیری و مکانیکال، احداث مخازن ذخیره‌سازی و ساخت اسکله صادراتی است.
وی با توجه به اهداف اجرای این طرح راهبردی ابراز امیدواری کرد این طرح در زمانبندی تعیین شده به سرانجام برسد و به‌ بهره‌گیری حداکثری از توان و ظرفیت‌های داخلی در کشور کمک کند.

[2] [3] [4] [5]