سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ EN
درمحل طرح توسعه ميدان نفتي آزادگان شمالي برگزار شد؛

دوره آموزشی مقابله با نشت نفت در محیط‌های آبی

به گزارش روابط عمومی  شرکت مهندسی و توسعه نفت، دوره آموزشی مقابله با نشت نفت در محیط های آبی از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۸ دی ماه سال‌جاری در محل سالن کنفرانس طرح آزادگان شمالی توسط شرکت تجارت داناپایه و با همکاری یک شرکت انگلیسی برگزار گردید.

کورش رضازاده، رئیس HSE شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: با توجه به بالا آمدن سطح تراز آب در منطقه غرب کارون (تالاب هورالعظیم) و به دنبال آن آب گرفتگی تأسیسات ومستحدثات نفتی موجود در منطقه و امکان هرگونه نشت نفت و ایجاد بحران، نیاز به برگزاری این دوره‌ی آموزشی بمنظور افزایش سطح دانش و مهارت های پرسنل HSE و تیم های آتش نشانی مستقر در مناطق عملیاتی جهت آمادگی در مواجهه با شرایط اضطراری و کنترل و مهار هرگونه بحران محیط زیستی ناشی از نشت نفت کاملاً ضرورت داشت.

وی بیان داشت: این دوره بر اساس سرفصل های سطح IMO1 و با نظرات مدرسین شرکت VIKOMA انگلیس با محتوی تئوری آشنایی با آلودگی های نفتی تدوین گردیده بود، این دوره آموزشی بصورت ۴ دوره ۳ روزه که ۲ روز تئوری و یک روز عملی با حضور نمایندگان مدیریت HSE شرکت ملی نفت ایران، شرکت مناطق نفت خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان، نمایندگان HSE طرح های غرب کارون و تیم های آتش نشانی مستقر در منطقه از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۸ برگزار گردید که در روز سوم هر دوره (مرحله عملیاتی) نحوه بکارگیری از تجهیزات مقابله با نشت نفت (Boom & Skimmer) در تالاب بصورت مانور به مرحله اجرا گذاشته شد.

همچنین با توجه به تاکید و فراخوان امور HSE با همکاری کامل طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، پاکسازی محیط زیست تالاب هورالعظیم در محدوده حوضچه های ۳، ۴ و۵ با مشارکت همه پیمانکاران فعال در منطقه در روز سه شنبه ۱۹ دی ماه برگزار گردید. این امر با حضور بیش از ۱۶۰ نفر از پرسنل پیمانکار طرح، کارشناسان HSE و کارکنان اداره محیط زیست شهرستان هویزه بمنظور ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست انجام گردید. در این کار جمعی حدود ۱۵ تن پسماند از قبیل بطری های آب معدنی، ظروف یکبار مصرف، باقی مانده کیسه های مواد شیمیایی، لاستیک های فرسوده و همچنین دیگر مواد زائد در محدوده تالاب هورالعظیم جمع آوری و مطابق با دستورالعمل مدیریت پسماند واحد محیط زیست شرکت مهندسی و توسعه نفت مدیریت  گردید و برای دفن به محل لندفیل شهرستان هویزه منتقل گردید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ دی ۱۳۹۶ساعت: ۱۵:۲۹۱,۱۴۶ بازدید